Aktualijos

Zigmas Vaišvila. JAV Prezidento Donaldo Trampo sveikinimas Lietuvos piliečiams neskelbiamas

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

 

Šv. Valentinas – vienas iš trijų Romos kankinių ir Romos šventųjų, III amžiuje padėdavęs mylimiesiems. Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, todėl išleido įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis. Kad vyrams rūpėtų karyba, o ne šeima. Tačiau vyskupas Valentinas slapta tuokė mylinčiuosius. Imperatorius jį suėmė ir nubaudė mirties bausme, įvykdyta vasario 14 dieną.

Lietuvos žmonėms šiais neramiais laikais taip pat būtina meilė ir atjauta, tikrumas ateitimi, viltis ir atspara, noras ir tikrumas gyventi saugiai. Todėl š.m. vasario 14 d., Šv. Valentino dieną, kreipiausi į JE Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydamas artėjančių Vasario 16-osios 99-ųjų metinių proga paskelbti visą JAV Prezidento Donaldo Trampo sveikinimą mūsų valstybės vadovei ir Lietuvos piliečiams. Sveikinimo ištraukos apie Ukrainą skelbtos vasario 10 d.

 Mes visi labai pasiilgę gero žodžio, nuoširdžių palinkėjimų, ne tik kalbų apie karą.

Vasario 28 d. gavau JE Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės Kanclerio atsakymą, iš kurio sužinojau, kad Lietuvos Prezidentė jau supažindinta su šiuo prašymu. Tačiau apie naujojo JAV Prezidento D. Trampo sveikinimo mums paskelbimą šiame rašte nerašoma.

Jei JE Lietuvos Prezidentė dvejoja dėl to, kad pačią vasario 16 d. Lietuvą ir jos žmones D. Trampo vardu pasveikino ir JAV valstybės sekretorius Reksas Tilersonas (Rex Tilerson), manau, tai nėra bėda. Tebūnie paskelbti abu JAV Prezidento D. Trampo sveikinimai mums. Gerų, tikrų ir nuoširdžių žodžių Lietuvos žmonėms šiais laikais, ir dargi iš pasaulio galingųjų nebus perdaug.

Kviečiu Jus, JE Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, bent Kovo 11-osios proga paskelbti abiejų šių JAV Prezidento Donaldo Trampo sveikinimų tekstus. Jie siųsti ir mums.

JAV Prezidento Donaldo Trampo sveikinimas Lietuvos piliečiams neskelbiamas