Aktualijos

Zigmas Vaišvila. Neklaidinkime žmonių

Written by Redakcija · 2 min read

Referendumo iniciatyva dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių keitimo teismo pratęsta iki š.m. balandžio 20 d. Matant didžiulį valdžios atstovų priešinimąsi šiai politinei kampanijai, labai svarbu spartinti tempą, didinti parašus renkančiųjų ir pasirašymo vietų skaičių. Už lango – žiema, žmonės pavargę ir suskaldyti, o referendumas, mažinantis jo inicijavimo kliūtis, ne tik baugina valdžią, siekiančią mus suskaldyti ir supriešinti, bet ir telkia žmones, kviečia diskutuoti apie viską, kas žmonėms rūpi. O rūpi vis blogėjanti kasdienybė. Referendumo svertas savaime drausmintų piliečių negerbiančią valdžią.

Sausio 30 d. „Respublika“ paskelbė, kad referendumo iniciatyvą parėmė 20000 piliečių elektroniniu būdu, o lapuose pasirašė 72000 piliečių, kad referendumo organizatorių sąskaitoje liko tik 3 eurai…
( www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/respublikos-ziniomis-jau-zinomas-del-referendumo-surinktu-parasu-skaicius/ ).

Nebijokime vienas kito paklausti, pasitikrinti, neklaidinkime žmonių. Ir pasitikėkime vieni kitais. Kitaip bus labai sunku pasiekti šį tikslą. Seimo blokuojamoje š.m. sausio 27 d. referendumo iniciatyvinės grupės ir signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencijoje ( www.youtube.com/watch?v=FjmW5urOuCU )
paskelbėme tikslius duomenis – š.m. sausio 26 d. iniciatyvinei grupei buvo grąžinti 2181 parašų rinkimo lapas, juose pasirašė 76558 piliečiai. Vidutiniškai 35 viename lape. 2021 m. liepos 21 d. VRK iniciatyvinei grupei išdavė 6000 parašų rinkimo lapų, vėliau – dar 4000 lapų. Niekas negali pasakyti, kiek parašų yra mums negrąžintuose lapuose. Jie negrąžinti dėl įvairių priežasčių, visų pirma, dėl to, kad š.m. sausio 20 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nustatė, kad parašų rinkimas vyks ne iki sausio 21 d., bet iki
balandžio 20 d. Kvietėme žmones neskubėti per pūgą vežti lapus.

Svarbiausia yra tai, kad teisme pagrįstai iškovojome teisę tęsti parašų rinkimą. Nebūtina šiuos lapus strimgalviais vežinėti pirmyn atgal.
Š.m. sausio 30 d. iniciatyvinei grupei grąžinti 2200 lapų, kuriuose pasirašė 77765 piliečiai. Šiuo metu elektroniniu būdu pasirašė 20102 piliečiai.
Ką tik gavau pirmuosius lapus iš Čikagos. Ačiū Ligijai Tautkuvienei!
Atsakingai skelbkime informaciją, nedirginkime žmonių ir nesudarykime sąlygų juos klaidinti referendumo priešininkams. Informacija apie pasirašiusiųjų skaičių, kaip ir kur pasirašyti, gauti parašų rinkimo lapus, skelbiama www.ltreferendumas.lt .

Tęsiasi rungimasis su VRK. Dar negavusi parašų lapų VRK jau teismo prašo leidimo dalies parašų neįskaityti. Šį ginčą teismas nagrinės š.m. vasario 2 d.

Š.m. vasario 23 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas skelbs sprendimą dėl tinkamų sąlygų nesudarymo pasirašyti už šią referendumo iniciatyvą užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams, dėl pasirašymo elektroniniu būdu, galimybės elektroninį pasirašymą
kontroliuoti ir referendumo iniciatyvinei grupei.

Vyks ginčas teisme ir dėl VRK reikalavimo laikytis jos nustatytos tvarkos dėl parašų rinkimo ir parašų lapų perdavimo VRK, VRK noro vienašališkai tikrinti surinktus parašus.
Darbų pakaks visiems. Nelūkuriuokime ir telkimės. Tai daryti būtina, visų pirma, dėl mūsų visų.

Valdžios pyktis dėl šios iniciatyvos – tai dar viena priežastis mums visiems pastatyti valdžią į vietą.

Dėkojame ir už paskelbtą informaciją apie šios referendumo iniciatyvos vykdymui paauktas lėšas. Ši iniciatyva yra VRK įregistruota politinė kampanija. Todėl jai remti skirtoms aukoms galioja ribojimai.
Aukotojas turi nurodyti savo asmens kodą, antraip auka referendumui grąžinama aukotojui. Maža auka – iki 12 eurų imtinai. Fizinio asmens viena auka per visą referendumo kampaniją, neprivaloma deklaruoti turto ir pajamų.

Fizinis asmuo gali aukoti iki 10 VMDU (2021 m. – 15240 eurų): Gavėjas: Referendumas, Bankas: AB SEB BANKAS a/s LT13 7044 0901 0212 9174, mokėjimo paskirtis – AUKA referendumui ir asmens kodas.
Draudžiamos juridinių asmenų aukos!
Pasirašyti už referendumo iniciatyvą galite ir elektroniniu būdu:
https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/46798/prisijungti .