Aktualijos

Zigmas Vaišvila. Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai

Written by Redakcija · 57 sec read

Daukanto a. 3, Vilnius

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila

2022 m. kovo 10 d. Vilnius

Pateikiu Jums 2022 m. kovo 10 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos pareiškimą LR Generalinei prokurorei Nidai Grunskienei. 

Prašau Jus neatidėliotinai įvertinti nurodytas aplinkybes. 

Atsižvelgiant į tai, kad LR Vyriausybė ir LR VSD buvo iš anksto perspėti apie būsimą scenarijų dėl jų veikimo Rusijos Federacijos valstybės naudai, tačiau tęsė nurodytas ir atvirai nusikalstamas veikas ir/ar neveikė pagal įstatymų reikalavimus, prašau nedelsiant inicijuoti atsakingų Lietuvos Respublikos Vyriausybės narių atstatydinimą, visų pirma, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės, užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio, susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, vidasu reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, taip pat LR VSD vadovo Dariaus Jauniškio atstatydinimą.

Susidariusioje padėtyje turi būti neatidėliotinai sudaryta ne Lietuvos valstybę ir jos gyvybiškai svarbius interesus išdavusių politinių asmenų Vyriausybė, bet plačios Lietuvos visuomenės pasitikėjimą turinti Lietuvos Respublikos Vyriausybė. 

Prašau neatidėliotinai inicijuoti  „Belaruskalij“ taršų tranzito per Lietuvą atstatymą.

Prašau neatidėliotinai nutraukti Svetlanos Tichanovskajos veiklos finansavimą Lietuvos valstybės lėšomis.

Prašau neatidėliotinai atkurti visapusiškus diplomatinius santykius su Kinijos valstybe.

Kaip Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, dėl šių aplinkybių prašau Jus neatidėliotinai be eilės mane priimti.

Priedai – 2022-03-10 Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos pareiškimas LR Generalinei prokurorei Nidai Grunskienei, nurodyto pareiškimo priedai

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila