Be kategorijos

„Drąsos kelias“ politinės partijos pranešimas spaudai

Written by Redakcija · 40 sec read

Antradienio (09.08.20.) rytą “Drąsos kelias” politinė partija ir jos lyderė Neringa Venckienė pristatė partijos programos gaires.

Valstybė be teisingumo nėra demokratinė, kaip ir nedemokratinė valstybė negali būti teisinga. “Drąsos kelias” politinė partija yra įsitikinusi, kad Lietuvos ūkio nuosmukį, žmonių materialinį skurdą ir grėsmingai didėjančią socialinę atskirtį nulėmė teisingumo ir demokratijos deficitas.

“Drąsos kelias” partijos prioritetas bus reformuoti Lietuvos teisinę ir politinę sistemą. Partijos programoje numatyti siūlymai pirmosios instancijos teisėjus rinkti tiesiogiai, įsteigti prisiekusiųjų teismą, įkurti viešą žagintojų ir pedofilų registrą. “Drąsos kelias” taip pat ragina užbaigti liustraciją ir paviešinti asmenis bendradarbiavusius su užsienio valstybių tarnybomis, įvesti progresinius mokesčius, sumažinti referendumui rengti reikiamų parašų skaičių nuo 300 000 iki 100 000, uždaryti Nacionalinį radiją ir televiziją, riboti Seimo narių kadencijų skaičių iki dviejų, panaikinti partijų finansavimą iš biudžeto.

Su “Drąsos keliu” į Seimą kandidatuoja buvusi teisėja Neringa Venckienė, žurnalistas Vytautas Matulevičius, medicinos profesorius Eduardas Vaitkus, buvęs Seimo narys Jonas Varkala, atsargos pulkininkas-leitenantas Vytautas Pečiūra, buvęs Vilniaus apygardos prokuroras Nerijus Bieliauskas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Endriukaitis ir kiti.