Be kategorijos

Inija Trinkūnienė. Romuviai kviečia švęsti Žolinę – deivės Žemynos šventę

Written by Redakcija · 36 sec read

zolines puokste  Rugpjūčio 15 dieną, 15 valandą Romuvos kaime Dvarčiškiuose, Švenčionių rajone vyks Žolinės šventė. Į šią šventę Romuva kviečia kiekvienais metais.

Žolinės šventė – tai bendruomenės šventė, kai susirinkę žmonės džiaugiasi žemės motinos subrandintais vaisiais ir visi kartu dėkoja už brandą, gausą ir gyvastį.

Šventės metu bus pagerbta motinėlė Žemė, skambės giesmės deivei Žemynai.Romuvos krivė Inija Trinkūnienė pasakoja: „Žolinė – deivės Žemynos šventė. Tai augmenijos vešėjimo, brandos ir pirmojo derliaus pagerbimas. Žemynėlę pagerbiame prie jos prisiliesdami. Skamba malda – užkalbėjimas: „Šventa žemelė, šventa raselė, tegul nešioja tave žemelė“. Švęsdami Žolinę dėkojame  deivei Žemynai už jos dovanas. Žemynos dovanas – derlių – simbolizuoja javų ir žolynų puokštė jievaras. Apeigos metu Jievaras tris kartus apnešamas apie aukuro ugnį, sykiu apnešama iš rugių iškepta duona. Kaip ir kasmet Žolinės šventę švenčiame Romuvos stovyklos metu. Šiais metais stovykloje gilinamės į baltų jungtuvių papročius“.

Tel. 867674057,

inija@romuva.lt