Be kategorijos

Jolanta Blažytė. Žiediniai Mėnulio užtemimai

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

Šią savaitę per Lietuvą slinkęs Mėnulio-Saulės užtemimų koridorius iš tamsos į Saulės šviesą išvilko bent kelias labai ryškias ir labai įtakingas Lietuvos elito žiedą o kartu ir konservatorių partiją supančias asmenybes:

1. Pirmoji asmenybė – tai Žygimantas, neoficialiai – tiesiog Žygis. Jis ir Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas, o kartu ir Lietuvos veidas užsienio politikoje. Jis ir svajonių jaunikis, už kurio pirmąją meilės naktį susimokėjo mokesčių mokėtojai.

Jis ir užsienio politikos galios centras, nes LR Prezidentas, anot šio „centro“ yra tik simbolinė figūra, o štai jis – tai ohoho…. Mat Ingrida, jo premjerė, galvoja taip, kaip jis ir užsienio reikalų ministras galvoja taip, kaip jis.

Jis ir tie, kurie su juo, turi jėgų ir smegenų, pastatyti Kremlių ant kelių, bet nestato…. Jis turi gerus kontaktus su JAV kongresu ir gali (turbūt tuos, kurie gerai paprašo???) sujungti su Kubos ir lotynų mafija, kuri antra pagal jėgą kongrese. Jis gali visą naują J. Bideno energiją pakreipti į demokratinę ir europietišką Rusiją…. (p.s. o aš vis meldžiuosi, kad tik J. Bidenui užtektų tos energijos įlipti į lėktuvą ir nenugriūti).

Jis dar turi ir mamą, kuri yra viena garsiausių Lietuvos feminisčių. 2. Antra asmenybė – tai Matas, arba Matukas, toli nenuriedėjęs nuo savo mamytės, taip pat garsios Lietuvos feministės. (Kartais net ohoho kokios garsios).

Jis ir Seimo biudžeto komiteto narys, tiesa joks ne pirmininkas Jis, nors ir kalba labai silpnu ir plonu balseliu, atrodo esantis labai įtakingas. Todėl visi, kas tik nori pakeisti kokį nors įstatymą, kyšius siūlo jam ir tik jam.

Jis labai sąžiningas, todėl apie kyšio siūlymo faktą informuoja STT. Tačiau tuo pat metu ir labai nekantrus. Mat mėnesį laiko laukęs ir nesulaukęs kyšio perdavimo fakto, jis galingomis savo mintimis (per Mėnulio užtemimus mintys tampa ypač galingomis) išsikviečia STT pareigūnus ir liepia to kyšio ieškoti kuo greičiau.

O kaip gi – herojaus medalius kabintis norisi, o medalių vis nėra. O čia dar bendražygis – Žygis savo lotynų mafijos skandaluose skęsta. O čia dar žiedinis Mėnulio užtemimas, kurio metu, anot tautosakos, į dienos šviesą išlenda visi velniai.

Taigi Matukas ir išlindo…. Ir suspindo…Ir pakvipo: tik neaišku kuo – medaliais ar pašvinkusia velniena. Mat STT, vykdydami Matuko viešųjų ryšių akciją, netyčia prismaugė niekuo dėtą (jam nepareikšti nei kaltinimai, nei įtarimai) Seimo narį.

Lauksime tęsinio – per mėnulio žiedinį užtemimą įvykusio šou tęsinys tikrai bus įdomus. Kad tik nepražiopsotume tyrimo apie tai, kiek mokesčių mokėtojai užsimokėjo už Matuko bendražygio – Žygio pirmąją meilės naktį. Ir kad tik neprarastume budrumo stebint, kad Žygis ant kurio nors „ne taip“ mąstančio neužsiundytų kokios nors Kubos mafijos su kuria jis turi gerus ryšius…

3. Trečia asmenybė – tai to paties Matuko mamytė Aušra. Ji tikra mamytė, visada savo stipriu petimi pasiruošusi pastumti sūnelio automobilį, jei sūnelis bevažiuodamas kur nors netyčia užklimptų. Ji visada išreiškia sūneliui palaikymą, kad ir ką tas sūnelis bedarytų.

O per mėnulio užtemimus tie palaikymo tekstai būna ypatingai įspūdingi. Štai per patį mėnulio žiedinio užtemimo piką mamytės parašytas tekstas buvo toks isteriškai stiprus, kad nelabai supratau, kas tame tekste buvo sudėliota: ar mamytės meilės sūneliui poezija, ar tiesiog nelaimingo velnio, netyčia įkritusio į biotualeto duobę, pagalbos šauksmas.

Pastaba: sekantis Mėnulio užtemimas per Lietuvą keliaus gruodžio 4 dieną. Laukiu šios dienos su nerimu ir tuo pačiu su smalsumu. Mat tokiais periodais, kai visi velniai išlenda į dienos šviesą, Lietuvoje tikrai būna linksma.

Pirmą kartą šis tekstas paskelbtas jo autorės, Jolantos Blažytės, socialinio tinklo paskyroje.