Be kategorijos

Justina GAFUROVA: Tauta statė barikadas, kad apgintų valdžią, valdžia dabar stato, kad apsigintų nuo Tautos

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Tokia paralelė šią savaitę galvoje iškilo, ko gero, ne vienam. Simboliška, kad tomis pačiomis sausio dienomis šiandien ir vėl prie parlamento rūmų iškilę didžiulės barikados. Tokios, kurių taip lengvai neįveiktų ne tik paprastas žmogus, bet ir transporto technika.

Taip šiandien, po 31-erių metų nuo kruvinųjų Sausio įvykių, į Tautą reaguoja mūsų pačių išrinktoji valdžia. Jau ne pirmą kartą, vos tik pasigirdus, kad žmonės ketina atvykti prie Seimo rūmų, ketindami išreikšti savo nuomonę apie dabartinę valdžia, suskumbama atsitverti barikadomis. Iš baimės, iš gėdos, iš per didelės arogancijos? O gal valdžios atstovus kankina amnezija, gal jie pamiršo, kad prieš trisdešimt metų šie žmonės buvo pasiruošę paaukoti gyvybes, kad apsaugotų Tautos išrinktuosius. Šiandien tie gynėjai, negalvoję apie tai, kas jų laukia, liko kitoje barikadų pusėje.

Beje, atitvarų statyba pastaruoju metu Lietuvoje labai populiari. Dar neseniai teko rūpintis tvoromis pabėgėlių stovyklose. Jos turėjo apsaugoti vietinius nuo galimų agresijos priepuolių. Vertėtų pamatyti nuotraukas tų vos besilaikančių tvorų segmentų, turėjusių užtikrinti mūsų žmonių saugumą. Kaip valdžia saugo savo žmones ir, kaip pati šiandien saugosi nuo žmonių.

Simboliška, kad šią savaitę, artėjant mitingui prie Seimo, barikados iškilo kaip tik sausio 12 d.

1991 m. šiomis dienomis prie Seimo taip pat buvo statomos barikados. Tik tuomet jas žmonės statė iš to, ką rado, ir kaip sugebėjo. Ant tų barikadų piešė piešinius, rašė patriotines frazes. Šiandien valdžia nuo mūsų ginasi barikadomis, pirktomis už mūsų pačių sumokėtus mokesčius.

1991 m. barikadų likučiai šiandien eksponuojami prie įėjimo į parlamento rūmus. Labai norėčiau tikėti, kad tik nemaloniu prisiminimu kada nors liks ir valdžios statytos barikados, turėjusios paslėpti ją nuo Tautos. Kad ir jos vieną dieną atsiras toje ekspozicijoje kaip skaudi ir gėdinga mūsų istorijos dalis.

respublika.lt