Be kategorijos

Regina G. Narušienė: pilietybės klausimo sprendimo nebegalima atidėlioti

Written by Biciulystė Siūlo · 45 sec read

Visuomenėje nuolat svarstomas pilietybės klausimas. Ar galima leisti daugybinę pilietybę? Kokios galimos tokio sprendimo pasekmės?

Knygoje „Lietuviais esame mes gimę, lietuviais norime ir būt: pilietybės išsaugojimo pagrindai ir argumentai“ teisės mokslų daktarė, advokatė, JAV ir Lietuvos pilietė Regina Gytė Narušienė rašo apie pilietybės reikšmę, svarbą, sudėtį, trūkumus ir galimybes ją įteisinant. Autorė įsitikinusi – pilietybės klausimo sprendimo nebegalima atidėlioti, nes prarasime dar daugiau lietuvių tautos.Aštuonerius metus R. G. Narušienė buvo Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė, dalyvavo Seimo ir JAV lietuvių bendruomenės komisijos veikloje. Turėdama teisinį išsilavinimą, Lietuvos valstybingumo atkūrimo laikotarpiu ji savo žiniomis dalijosi su valdžios atstovais, taip pat, kaip aktyvi JAV politikos atstovė, dirbo Lietuvos labui.

Kodėl pasaulio lietuviai nori, jog būtų kalbama apie pilietybės išsaugojimo sąvoką, o ne dvigubą pilietybę? Kokias atsakomybes sukuria Lietuvos pilietybės turėjimas? Koks geriausias teisinis šios problemos sprendimo būdas? Kaip gali keistis pilietybės vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje? Atsakymai į šiuo klausimus ir dar daugiau – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaizdo įraše.

Dr. R. G. Narušienę kalbina Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus vyriausioji metodininkė-tyrėja dr. Dalia Cidzikaitė.

bernardinai.lt