Rugsėjo 25 d. Seimo frakcijos „Drąsos kelias“ nariai pareiškė, kad dabartinis generalinis policijos komisaras Saulius Skvernelis tinkamai nesugeba atlikti pareigų ir pareikalavo jo atsistatydinimo.
„Drąsos kelio“ atstovai Seime dar 2013 m. rugpjūčio 1 d. raštu kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją dėl policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio atstatydinimo, tačiau tą kartą jų prašymas nebuvo išgirstas. Dabartinio policijos vadovo užimama pozicija dėl kriminalinių įvykių Lietuvoje dar kartą paskatino reaguoti frakcijos narius ir pareikalauti policijos vadovo atsakomybės.
Iš pravažiuojančio automobilio šaltakraujiškai nušautas septyniolikos metų moksleivis, į laisvę paleistas devynis kartus už Kelių eismo taisyklių pažeidimus baustas ir moterį pražudęs vairuotojas, bauginami ir reketuojami ūkininkai, miesto centre ginkluoto užpuolimo metu apiplėšiama kredito unija yra tik dalis skaudžių įvykių, kurie akivaizdžiai įrodo Biržuose veikiant gerai organizuotas nusikalstamas grupuotes, o septyniolikos metų merginos išniekinimas ir žiaurus nužudymas Dembavoje tapo dar vienu argumentu, įrodančiu silpną nusikaltėlių kontrolę. Negalima pamiršti ir š. m. sausio 27–28 d. įvykių Ariogaloje, kurių metu futbolo čempionato dalyviai, žiūrovai bei organizatoriai tapo organizuoto išpuolio aukomis, o kalti asmenys taip ir liko nenustatyti.
Nepaisant to, generalinis policijos komisaras viešai neigia susidariusių grėsmių mastą, vengia atsakomybės ir teigia, kad policija gerai atlieka savo darbą ir visos nusikalstamos grupuotės yra kontroliuojamos. Akivaizdu, kad tokiais policijos vadovo teiginiais yra tik kuriama iliuzija, siekiant nuraminti visuomenę. Pažymėtina, kad tiek Biržų, tiek kitų Lietuvos rajonų gyventojai yra įbauginti, jie bijo liudyti ir rašyti pareiškimus dėl nusikaltėlių grasinimų susidoroti su jais ir jų šeimų nariais, nebetiki, kad policija juos gali apginti.
Pabrėžtina, kad įvykiai Biržuose ir kituose Lietuvos rajonuose yra silpno vadovavimo policijai pasekmė. Nagrinėjant pastarųjų metų įvykius matoma, kaip policijos generalinis komisaras mėgina pateisinti blogai atliktą darbą policijos pareigūnų ir finansavimo stygiumi, kai tuo metu gėjų eitynių apsaugai lengvai randami 600 pareigūnų, skiriama 182500 Lt suma, o 240 policininkų siunčiami į Garliavą iš globėjų atimti vaiką.
Atkreiptinas dėmesys, kad policijos pareigūnai, gavę nurodymus iš aukščiausių savo institucijos vadovų, taiko dvigubus standartus piliečių atžvilgiu. Smurtas prieš Konstitucijos garantuojamą teisinę neliečiamybę turinčią teisėją Neringą Venckienę ir beginklius piliečius Garliavoje, neadekvatūs veiksmai prieš buvusį politinį kalinį, dabartinį Seimo narį Petrą Gražulį yra lengvai pateisinami savaip interpretuojant Konstituciją ir kitus įstatymus, kai tuo tarpu visiškai kiti standartai yra taikomi galimai neblaiviam teisėjui ar homoseksualų parado metu sulaikytam užsieniečiui, grubiausiu būdu pažeidinėjančiam viešąją tvarką.
Pažymėtina, kad buvę policijos vadovai Vytautas Grigaravičius (2007 m.) ir Vizgirdas Telyčėnas (2011 m.) po skaudžių pavienių įvykių savo noru garbingai pasitraukė iš užimamų pareigų, o dabartinis generalinis komisaras vengia bet kokios atsakomybės, nors minėtos nusikalstamos veikos prieš eilinius piliečius jau tapo sisteminėmis. Atsižvelgiant į išdėstytus faktus, darytina išvada, kad dabartinis generalinis policijos komisaras Saulius Skvernelis tinkamai nesugeba atlikti pareigų, atskiriems piliečiams taiko dvigubus standartus, vengia prisiimti atsakomybę ir smukdo piliečių pasitikėjimą policija, todėl „Drąsos kelio“ frakcija vieningai reiškia nepasitikėjimą policijos vadovo darbu ir pakartotinai reikalauja jo atsistatydinimo.