Be kategorijos

Teisės ir teisėtvarkos komitetas slepia nužudymo Dembavoje kaltininkus ir gina valstybės pinigus gavusias, bet paslaugų neteikusias bendroves

Written by admin · 1 min read

 2013 m. rugsėjo 25 d. 13 val. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (toliau – TTK) surengė uždarą posėdį išsiaiškinti pagalbos telefonu nesulaukusios moksleivės nužudymo Dembavoje (Panevėžio raj.) nužudymo aplinkybes bei priežastis, kodėl nebuvo nustatyta skambinančios buvimo vieta, nors valstybė už šią paslaugą jau sumokėjo ryšio operatoriams 6,5 mln. Lt.

 

Šio komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas neleido šiame posėdyje dalyvauti Seimo nariams Nagliui Puteikiui ir Aurelijai Stancikienei, nors dalyvavimo visuose posėdžiuose teisė Seimo nariams įtvirtinta Seimo statute, o A. Stancikienė Seimo 2012 m. gruodžio 4 d. nutarimu privalo pavaduoti negalinčią dalyvauti TTK narę Neringą Venckienę.

Seimo nariai N.Puteikis ir A.Stancikienė šiandien kreipėsi į generalinį prokurorą prašydami nedelsiant patraukti baudžiamojon atsakomybėn tuos valstybės pareigūnus, kurie privalėjo užtikrinti Elektroninių ryšių įstatymo reikalavimą nustatyti skambinančiojo telefonu 112 buvimą vietą, taip pat tiems valstybės tarnautojams, kurie per pastaruosius ketverius metus sumokėjo mobilaus ryšio bendrovėms „Bitė“ ir „Omnitel“ 2,1 mln. Lt už realiai negautą pagalbos telefonu prašančiojo buvimo vietos paslaugą bei išmokėjo 2,37 mln. Lt šioms dviem bendrovėms kompensaciją už tokią informaciją neva perduodančios įrangos sumontavimą. 

N.Puteikis ir A.Stancikienė taip pat prašo generalinio prokuroro, kad baudžiamosios bylos būtų iškeltos ir mobilaus ryšio bendrovėms „Bitė“ ir „Omnitel“ už įstatymu joms nustatytos pareigos nevykdymą, bei sugrąžinti iš šių dviejų operatorių gautus pinigus atgal į valstybės biudžetą.

Ir N.Puteikis, ir A.Stancikienė turi teisę dirbti su informacija, pažymėta žyma „Slaptai“. Informacija apie biudžeto pinigus, sumokėtus mobiliojo ryšio operatoriams

(Tele2 informaciją apie skambinančio buvimo vietą nepriklausomai nuo sim kortelės buvimo ar nebuvimo, skirtingai , nei kiti mobilaus ryšio operatoriai, teikė)

 

Bitė

mln. Lt

Omnitelis

mln. Lt

Tele2

mln. Lt

Išmokėta už įrangą

1,17

1,2

1,5

Atlygis už buvimo vietos nustatymą ir perdavimą BPC

     

2009 m.

0,260

0,260

0,107

2010 m.

0,260

0,260

0,107

2011 m.

0,260

0,260

0,107

2012 m.

0,260

0,260

0,107

Atlygis už buvimo vietos nustatymą ir perdavimą BPC
 
9 straipsnis. Seimo nario teisės.  Seimo narys turi teisę šio statuto nustatyta tvarka:

10) dalyvauti visų Seimo komitetų ir komisijų posėdžiuose, taip pat Vyriausybės posėdžiuose, o prireikus dalyvauti valstybės valdžios ir valdymo institucijų posėdžiuose, kuriuose svarstomi jo pateikti klausimai, taip pat iš anksto pranešęs stebėti kitus posėdžius, kuriuose svarstomi jį dominantys klausimai, išskyrus susijusius su valstybės paslaptimi, kurių svarstymo tvarką nustato įstatymai;“

N.Puteikis 869842136