Be kategorijos

Skelbiami rinkimų į EP rezultatai

Written by Redakcija · 1 min read
Skelbiami rinkimų į EP rezultatai Gegužės 26-ąją, sekmadienį 21-oje Europos Sąjungos šalyje (ES) įvyko paskutinis rinkimų į Europos Parlamentą (EP) etapas. Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Airijos, Čekijos, Slovakijos, Latvijos ir Maltos piliečiai savo valią išreiškė gegužės 23–25 dienomis.

Kaip teigė EP atstovas Jaume Duchas, aktyvumas šių metų EP rinkimuose yra didžiausias per pastaruosius du dešimtmečius – iš daugiau kaip 400 mln. registruotų rinkėjų į juos atėjo apie 51 proc. žmonių.

Naujajai penkerių metų kadencijai į EP bus išrinktas 751 deputatas. Kiek kiekvienai šaliai atstovauja parlamentarų, nustatyta proporcingai pagal jų gyventojų skaičių. Daugiausiai jų turi Vokietija – 96, mažiausiai – Kipras, Malta ir Liuksemburgas – po 6.

Lietuvoje renkama 11 atstovų. Šį kartą į Europos Parlamentą kandidatavo 16 sąrašų ir 17 politinių jėgų (dvi politinės jėgos – Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga ir Rusų Aljansas susijungė į vieną sąrašą „Valdemaro Tomaševskio sąrašas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų Aljanso blokas), kurios iškėlė 301 kandidatą. Europos Parlamento rinkimuose savo sąrašus iškėlė 10 partijų, 1 koalicija ir 5 visuomeniniai rinkimų komitetai.

Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad į EP Lietuvos rinkėjai deleguoja tris atstovus iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo – Liudą Mažylį, Andrių Kubilių ir Rasą Juknevičienę, po du – iš Lietuvos socialdemokratų partijos: Viliją Blinkevičiūtę ir Juozą Oleką –  ir iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos: Bronį Ropę ir Šarūną Marčiulionį. Po vieną mandatą gauna Darbo partija, „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis: EP nariais tampa Viktoras Uspaskichas, Valdemaras Tomaševskis, Aušra Maldeikienė ir Petras Auštrevičius