Be kategorijos

TAUTOS REFERENDUMAS

Written by admin · 2 min read

Tautiečiai,

liko keletas dienų iki ,,finalinio švilpuko” – t.y. lapkričio 29 dienos, iki tada bus dar galima pasirašyti Tautos referendumo parašų rinkimo lape. Filosofas Krescencijus Stoškus, atsakydamas į  aktyvios parašų rinkėjos Elonos laišką,  kreipiasi į kiekvieną, dar nepasirašiusį šį mums taip svarbų dokumentą.  Įsiskaitykime, išgirskime:

Brangieji,

Šis  paskutinis telegrafo stiliumi, beveik be skyrybos ženklų  parašytas Elonos paraginimas ir padrąsinimas turėtų tapti istoriniu. Man ir Tau. Mums visiems.  Reikia tik jį atidžiai įsiskaityti, pajausti  ir apčiuopti, kokie reikšmingi dvasios impulsai  čia dar veikia. Švarūs, pilietiški, patriotiški.  Be jokio egoizmo prieskonio, privataus išskaičiavimo.

Po Nepriklausomybės paskelbimo stimuliuojamas pirmas tokio masto tautos išbandymas. Tai pirmas,  svarbiausias, o gal ir… paskutinis   mūšis už savo Žemę, Tautos gyvybės, o kartu ir jos ekologinės erdvės išsaugojimą.  

Masinės emigracijos, valdžių bejėgiškumo ir moralinio pakrikimo fone  toks pilietinis susitelkimas pats savaime yra neįkainojamas.  Pabunda kažkas visai nauja – tauta parodo, kad ji dar turi gyvą išlikimo “instinktą” ir pakankamai valios įkarščio.

Po daugelio metų  ne tik ėmėme suprasti  savo pilietines teises ir pareigas, bet ir  justi savo valią gyventi. Tai neįkainojama. Ji kelia sveiką nerimą ir džiugesį.

Iš esmės jau įveiktas  pagrindinis mūsų priešas – nepasitikėjimas savo jėgomis.  Reikia  skubėti – finišas jau čia pat. O valandos bėga.

Juk gali pritrūkti dešimties… penkiolikos parašų.

Prisekime tuos paskutinius. Kiek dar įmanoma, kad padarytume, kas iki šiol buvo neįmanoma.

Čia jau turi būti svarbus ir mums įprastas azartas, kurį dažnai sugeba parodyti mūsų sportininkai ir menininkai. Trauktis jau nėra nei kur, nei kada, nei kam. Atidėlioti nėra kada. Dabar arba niekada.

Atkaklumo ir sėkmės Jums visiems.

              Krescencijus Stoškus

Lietuvos kultūros kongreso ir  Nepartinio demokratinio judėjimo pirmininkas.

-.-.-.-.-.-.-.-.-

Iš laiško ,,Žemės vardu”  administracijos

Per 23 Nepriklausomybės metus neįvyko nei vienas iš 19 Tautos inicijuotų referendumų. Tam, kad įvyktų, reikalingas Jūsų parašas įveikti 300‘000 parašų ribą.

Elektroninis pasirašymas internetu

www.Lietuva2.lt/Tautos-Referendumas  (iki lapkričio 29 d. 10 val.)

Artimiausios vietos pasirašymui parašų rinkimo lapuose (pasirašant būtinas paso arba tapatybės kortelės numeris, asmens kodas netinka)

www.ZemesVardu.lt/zemelapis

Pasirašydami Jūs pritariate tik tam, kad referendumas dėl šių klausimų būtų skelbiamas:
1. Referendumo paskelbimui privalo užtekti 100 000 parašų. Referendumu priimti sprendimai gali būti keičiami tik referendumu.
2. Lietuvos žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.
3. Valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai sprendžiami tik referendumu.
Už ar prieš išvardintus punktus balsuosime vėliau, referendumo metu.

Dėmesio: pasirašyti galite tik vieną kartą!

Arba tik viename parašų rinkimo lape, arba tik elektroniniu parašu, kitaip visi parašai bus anuliuoti. Įrašai privalo būti pildomi sava ranka.

Vilniuje: Kudirkos aikštėje (geltona palapinė), I–VII nuo 12 iki 18 val.;

Kaune: Gedimino g. 36, „Šeimos optika“ ir prie Soboro (palapinė), I–VII nuo 10 iki 18 val.;

Klaipėdoje: Taikos pr. 61 PC „Akropolis“ (prie centr. įėjimo), I–VII nuo 14 iki 19 val.

Daugiau informacijos internete: www.ZemesVardu.lt telefonu: 8 612 88898

Laikas kilti ir pasirinkti!
Susivienykime ir įvykdykime Tautos valią
Tinklalapio „Žemės Vardu“ administracija