Be kategorijos, Šalis, kurioje gyvename

Vašingtone įvyko Lietuvos tremtinių atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“

Written by Redakcija · 1 min read

ambasadorius  Birželio 14-ąją dieną Vašingtone, prie paminklo komunizmo aukoms atminti, buvo skaitomi Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių vardai ir jų likimai. Tai pirmas kartas kai užsienyje gyvenantys lietuviais prisijungė prie šios, 4-us metus iš eilės Lietuvoje organizuojamos, akcijos, kurią organizuoja „Misija Sibiras.“.“Istorinė atmintis vienija visame pasaulyje gyvenančius lietuvius, ir mūsų šalies piliečius. Tai yra mūsų tautos stiprybės pagrindas. Tik tinkamai įvertinę tą kainą, kurią už Lietuvos išlikimą ir laisvę atidavė šimtai tūkstančių nekaltų žmonių, galime kurti stiprią ir klestinčią valstybę. O birželio 14 d. Vašingtone įvyksianti akciją tik dar kartą parodo, kad trėmimų skausmo nesumažina nei laikas nei atstumas,” sakė Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas.(nuotr. viršuje).

aikste  Bendras vaizdas

Lietuvos tremtinius pagerbė ir jų vardus skaitė Lietuvos ambasadorius R.Kriščiūnas, JAV Nacionalinio saugumo tarybos direktorius Baltijos šalims Gavin Wild, Lietuvių bendruomenės Vašingtone valdybos narė Daniela Rastauskas Draugelis, Laisvosios Rusijos Fondo vadovė Natalia Arno ir šio fondo nariai, Komunizmo aukų memorialo fondo atstovai, Jungtinio Baltijos Amerikos nacionalinio komiteto vadovas Karl Altau, Ukrainos bendruomenės lyderis Michael Sawkiw, Lietuvos diplomatai, Lietuvių bendruomenės nariai. Iš viso buvo perskaityti 1500 tremtinių ir politinių kalinių vardai ir likimai.

Akciją organizavo LR ambasada JAV, jaunimo pilietinė iniciatyva „Misija Sibiras“ ir Lietuvių bendruomenė Vašingtone.

2016-aisiais, minint 75-ąsias masinių trėmimų pradžios metines, projektas „Misija Sibiras“ pirmą kartą įgyvendino tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu buvo perskaityta 22 000 vardų, pavardžių ir likimų. Šiais metais planuojama perskaityti daugiau nei 100 000 tremtinių ir politinių kalinių vardų, pavardžių bei likimų. Jeigu būtų norima įgarsinti kiekvieną represuotą auką, tai vienam žmogui užtruktų 15 parų.

LR ambasados JAV informacija