Be kategorijos

Žiauri korupcijos kaina

Written by admin · 2 min read

Korupcija teisėsaugoje ir valstybėje jau pradėjo žaloti ir žudyti Lietuvos piliečius.

Beveik milijardas – 790 milijonų litų (vidaus reikalų ministras D. Barakauskas žiniasklaidai teigė, jog buvo „įsisavinta“ 200 mln. eurų) – išleista Bendrojo pagalbos centro (BPC), administruojančio skambučius pagalbos telefonu 112, sistemos sukūrimui, bet net trys iš Dembavos pagrobtos moksleivės skambučiai ir net pusvalandį trukęs jos pokalbis su policija nepadėjo sustabdyti prievartos ir išgelbėti aukos gyvybę.

 

Vadinkime daiktus tikraisiais vardais: taip paaiškėjo, jog Bendrojo pagalbos centro projektas tėra eilinis LT pseudoelito pinigų išvogimo mechanizmas. Sėkmingai išvengta Europos Komisijos ketinimų paduoti LT į teismą už tai, kad ES pinigai buvo išeikvoti, bet nebuvo sukurtas skambinančiojo vietos nustatymo mechanizmas, ypač kai telefonas be SIM kortelės. Pasitenkinta „Bitės“ ir „Omnitelio“ paaiškinimais, kad neva tai neįmanoma. O kaip tai pavyko „Tele2“ kompanijai? Kas meluoja? Kaip sugebėjome apgauti ES lėšų panaudojimą kontroliuojančias institucijas ir LT Valstybės kontrolę? Kokius politikus papirkinėjome: savus ar svetimus? Spėju, kad tai buvo daroma panaudojant tuos pačius 790 milijonų Lt, kurie buvo skirti gelbėjimo sistemai sukurti.

Bendrosios pagalbos centrą administruoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Neužmirškime, kad jo „specialistai“, įrenginėdami naujausią priešgaisrinę signalizaciją Tytuvėnų vienuolyne, sugebėjo pažeisti savo pačių patvirtintą tvarką, todėl negrįžtamai sudegė neįkainojamas bažnytinis viduramžių paveldas – daugiau nei šimtas auksakalystės dirbinių, pražuvo ir už dešimtis milijonų litų atlikti restauravimo darbai. Vietoj tyrimo – PAGD vadovų arogancija ir prokuratūros patyčios, aplaidžiai dirbę „specialistai“ iš visų tik šaiposi.

Iš visų šaiposi ir jaunuolis, Biržų centre vidurdienį automobiliu užmušęs moterį, – teismas vilkinimas, o jis vaikšto gatvėmis ir atvirai triumfuoja, pasakojo man Biržų merė.

Kitas girtuoklis taip pat vidurdienį, tik Vilniuje, automobiliu užmušęs dviratininką, kuris vežė sužadėtinei tuoktuvių žiedus, per kelias valandas atgauna automobilį ir toliau juo važinėja, o bylą vilkinantys prokurorai ir tyrėjai tyčiojasi iš žuvusiojo artimųjų.

Tokių istorijų – begalės. Dar atkreipkite dėmesį, su kokiu pasipūtimu policijos, prokuratūros, Bendrojo pagalbos centro vadovai mums aiškina, kad visi teisėsaugininkai dirba pagal instrukcijas: nesvarbu, kad žmonės žūna – jie niekuo dėti. Politikai neskiria pinigų normalioms eilinių ir kvalifikuotų policininkų algoms, todėl iki šiol šioje sistemoje tebedirba ir LR Prezidentės skiriamo generalinio policijos komisaro globojami policininkai sadistai, nužudę Gintarą Beresnevičių, sužaloję Agotą Ramanauskienę, Artūrą Miščiokaitį…

Visas šias istorijas – žmonių žalojimą, žudymą, pinigų plovimą – sieja tai, kad LT teisėsauga globoja ir dangsto nusikaltėlius. Teisėsaugos vadovus skiria Prezidentė, kuri ne tik abejingai stebi neteisingumo klestėjimą, bet ir aktyviai siekia, kad vidaus reikalų ministrais būtų paskirti visiški mėmės. Maža to, Prezidentė atleidinėja per šį korupcijos triumfą kažkokio stebuklo dėka išlikusius sąžiningus teisėsaugininkus: buvusius FNTT vadovus V.Gailių ir V.Giržadą, bandžiusius pažaboti biudžeto vagis.

Mūsų teisėtvarka pavydėtiną susiklausymą demonstruoja tik vienu atveju – kai stoja į kovą ne su vagimis, banditais, prievartautojais, o su taikiais piliečiais, išdrįsusiais išeiti į piketą prieš neteisingumą. Tuomet pakanka ir lėšų, veikia pasiklausymo ir sekimo technikos, pasitelkiami STT ir saugumo agentai, pulkas policininkų, ir teismai dirba itin greitai.

Ar dar galime ką nors pakeisti? Taip, jei visi kartu pareiškimais, peticijomis, mitingais, protestais pareikalausime, kad Prezidentė sušauktų Valstybės gynimo tarybos posėdį ir imtųsi skubių priemonių visų piliečių saugumui užtikrinti. Jei pareikalausime, jog nedelsiant būtų atstatydinti dabartiniai teisėsaugos vadovai pasipūtėliai, o naujai paskirtieji imtųsi stabdyti absurdišką teisėsaugos pareigūnų aplaidumą, neveiklumą, vogimą, korupciją, banditų siautėjimą ir žmonių žudymą. Ir kad teisėsaugininkai medžiotų ne vien iš iždo vieną kitą grūdelį bandančias nugvelbti peles, bet ir mamutus, vagiančius biudžeto ir ES pinigus vagonais.

ekspertai.eu