Kultūra ir menas

Čikagoje vyko lietuviško filmo „Narcizas“ peržiūros

Written by admin · 1 min read

Balandžio 20 d. LR generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas dalyvavo filmo „Narcizas“ (rež. Dovilė Gasiūnaitė) pristatyme Čikagos tarptautinio filmų ir muzikos festivalio (Chicago International Movies and Music Festival) metu. “Narcizas” – režisierės Dovilės Gasiūnaitės debiutinė pilno metražo juosta, Lietuvos žiūrovams pristatyta 2012 metais. Filmas buvo nominuotas trijose Lietuvos kino akademijos “Sidabrinių Gervių” apdovanojimų kategorijose, o Tarptautiniame Kauno Kino Festivalyje gavo žiūrovų simpatijų prizą.

Vėliau generalinis konsulas priėmė filmo režisierę LR Generaliniame konsulate, kur kalbėta apie lietuviško kino kūrimą ir populiarinimo užsienyje galimybes. Autorė pasidžiaugė sėkmingu filmo „Narcizas“ paristatymu Čikagoje vykusiame festivalyje bei informavo apie planus filmą pristatyti ir kituose Europos, Šiaurės Amerikos, Azijos kino festivaliuose.
    Filmas „Narcizas“ taip pat bus rodomas balandžio 27 d., šeštadienį, 7:00 val. vakaro Memfyje tarptautinio filmų ir muzikos festivalio metu “Malco‘s Studio On The Square” kino teatre, adresu 2105 Court Avenue, Memphis, TN 38104.
    “Narcizas” – viena iš trijų lietuviškų pilno metražo juostų, pristatytų 2012 metais. Filme narcizas suprantamas ne kaip save įsimylėjęs žmogus, o kaip savo vertę ir išskirtinumą puikiai suvokianti asmenybė. “Šiuolaikinėje antikinio mito versijoje Teodoras yra gražus, viskuo apdovanotas styginių kvarteto violončelininkas. Jis traukia žmones, jis juos žaloja, bet vis tiek jam neįmanoma atsispirti”, – apie filmą pasakoja režisierė D. Gasiūnaitė.
    Dovilė Gasiūnaitė (g. 1972 m.) studijavo aktorinį meistriškumą Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje, o kino režisūros mokėsi 3F FAMU akademijoje, Prahoje. Iki “Narcizo” debiutinę pilno metro kino juostą pristatanti režisierė kūrė trumpametražius ir dokumentinius filmus, dirbo lietuviško kino filmų gamyboje.
    Pagrindinį filmo herojų, 33-ejų Teodorą, suvaidinęs graikas Amvrosios Vlachopoulos – profesionalus muzikantas: ši detalė filmo kūrybinei grupei buvo itin svarbi, kadangi filmavimo metu Giedriaus Puskunigio parašyta muzika atliekama gyvai. “Narcize” taip pat vaidina lietuvių operos solistė Asmik Grigorian, Omaha Symphony (JAV) simfoninio orkestro koncertmeisterė Susanna Perry Gilmore, Sigitas Šidlauskas, Urtė Perminaitė. Epizodinius vaidmenis atlieka Robertas Antinis, Audronė Kaušpėdienė.  
    Filmas sukurtas bendradarbiaujant “Ketvirtos versijos” (Lietuva) ir “Two thirty five inc.” (Graikija) studijoms.
        

Up Next: BULDOZERIS