Kultūra ir menas

Čikagos Europos Sąjungos filmų festivalyje lietuviško filmo „Meistras ir Tatjana“ peržiūras akomponuos nuotraukų paroda

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

LR generalinis konsulatas Čikagoje ir Gene Siskel kino centras pristato filmo „Meistras ir Tatjana“ (rež. Giedrė Žickytė) peržiūras šių metų kovo 25 d., šeštadienį, 5:45 val. vakaro bei kovo 27 d., pirmadienį, 8:15 val. vakaro Gene Siskel kino centre (164 North State Street, Chicago, Illinois 60601). Tai istorija apie Vitą Luckų, maištaujantį sovietmečio fotografą-genijų, kurį žlugdė represinė sistema ir prarijo aistra meilei, tiesai ir fotografijai. Filmo peržiūrose dalyvaus fotografo žmona Tatjana Luckienė-Aldag.Po filmo peržiūros, kovo 25 d. 8:30 val. vakaro visus kviečiame atvykti į Lietuvos generalinį konsulatą (455 N Cityfront Plaza Dr., Suite 800, Chicago, Illinois 60611), kur bus atidaryta V. Luckaus nuotraukų paroda.  Renginio metu bus galimybė ne tik apžiūrėti fotografo darbus, bet ir asmeniškai pabendrauti su kūrėjo žmona ir filmo heroje Tatjana, pasivaišinti vyno taure. Ketinančius dalyvauti parodos atidaryme, maloniai prašome informuoti konsulatą el. pašto adresu kons.cikaga@urm.lt arba tel. 312-994-8260.

Filmo „Meistras ir Tatjana“ kūrėjai kviečia pasinerti į aistringos meilės ir kvapą gniaužiančios fotografijos pasaulį. Jo centre – Vitas Luckus, vienas iš Lietuvos fotografijos mokyklos kūrėjų, su fotoaparatu išmaišęs visą Sovietų Sąjungą. Aplinkiniai vadino jį vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana, kartu namuose augino liūtą ir tapo vieną ryškiausių 7-ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni spalvingiausių žmonių, gyvenimo džiaugsmo ir pokalbių iki aušros. „Meistras ir Tatjana“ – neišgalvota, įkvepianti ir iki širdies gelmių sukrečianti genialaus kūrėjo gyvenimo ir meilės istorija.

2015 m. „Sidabrinių gervių“ ceremonijoje filmas laimėjo keturis apdovanojimus, tarp jų – už geriausią metų dokumentinį filmą bei geriausią režisieriaus darbą, o filmo operatorius Audrius Kemežys įvertintas „Sidabrinės gervės“, Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir „Ąžuolo“ apdovanojimais. Filmo muziką kūrė vienas žinomiausių kino ir teatro kompozitorių Giedrius Puskunigis bei garsi dainininkė ir muzikos kūrėja Jurga Šeduikytė.

Kviečiame ir toliau palaikyti lietuviško kino pristatymus Čikagoje, o kartu ne tik iš arti susipažinti su neeiline talentingo lietuvio kūrėjo  Vito Luckaus asmenybe žiūrint filmą „Meistras ir Tatjana“, bet ir apžiūrėti jo nuotraukas, pasivaišinti vyno taure, pabendrauti.

Dvidešimtasis kasmetinis Europos Sąjungos filmų festivalis Čikagoje, kurį rengia Gene Siskel kino centras kartu su ES šalių konsulatais ir kitomis institucijomis, vyksta kovo 3 d. – 30 dienomis. Šių metų festivalio programoje net  62 filmai iš visų 28 ES valstybių. Daugiau informacijos – http://www.siskelfilmcenter.org/ceuff/2017/overview. Bilietus galima įsigyti internetu Gene Siskel kino centro svetainėje bei Gene Siskel kino centro bilietų kasoje.

Generalinio konsulato Čikagoje informacija