Kultūra ir menas

Dainiaus Mačikėno fotografijų paroda ,,Iš meilės šokiui”

Written by admin · 1 min read

2011 m. spalio 17 d., pirmadienį, 18:00-20:00 val. LR generaliniame konsulate Niujorke
420 Fifth Ave, 3rd floor, New York, NY 10018

Dainiaus Mačikėno fotografijų paroda ,,Iš meilės šokiui”

Apie dalyvavimą prašytume pranešti el. paštu ny@urm.lt arba telefonu 212 354 7840

Parodos pristatymas:

http://www.youtube.com/watch?v=5JbTUhNwx90

Ši paroda gimė iš tūkstančių akimirkų, sustabdytų Vilniuje, Bostone ir Providence, Rhode Island valstijoje, pro objektyvo ertmę stebint Lietuvos baleto meistrų – Eglės Špokaitės, Martyno Rimeikio, Mindaugo Baužio bei Vilios Putrius kasdienį darbą, scenos užkulisius ir taip užgimusį šokio stebuklą.

Ši paroda lydės žiurovą pro baleto scenos žvilgesį, linijų tobulumą, užburiančią muzikos ir judesio harmoniją į scenos užkulisius, kur per emociškai ir fiziškai sekinantį darbą gimsta Šokis.

Dainius Mačikėnas apie save

Mano kelias į dabartinį būties tašką išteka iš Šiaulių ir vingiuoja per Vilnių, Aarhus (Danija), Bostoną, kur dabar ir gyvenu. Vakarais, savaitgaliais ir atostogų metu kuriu vaizduojamąjį meną (keramika, šviestuvų dizainas, oda, koliažai, juvelyrika ir t.t.), o darbo dienomis kuriu ir tobulinu vaistus vienoje iš Bostone įsikūrusių biotechnologijos kompanijų.

Mano meninių ieškojimų centrinis objektas neišvengiamai yra žmogus, jo emocijos, vidiniai išgyvenimai, santykis su savimi ir aplinka.
Stengiuosi neapsiriboti viena technika ar technologija, bet pasitelkti tokius įrankius ir priemones, kurie perteiktų koncepciją, mintį, nuotaiką, vaizdinį.
Pastaruosius porą metų mano darbai buvo eksponuojami keliose personalinėse parodose, surengtose Bostono galerijose, Vilniuje ir Kaune (tebevyksta šiuo metu), bei keliose grupinėse parodose Bostone.

Jau keletą metų dėstau fotografijos kursą Vermonto valstijoje oranizuojamoje meno stovykloje “Meno 8 dienos”. Kuruoju savo įkurtą mažytę meno galeriją Bostone.

Dainius Mačikėnas
Bostonas
www.dainius-images.com