Kultūra ir menas

Europos Sąjungos filmų festivalyje Čikagoje Lietuvai atstovaus filmas „Ekskursantė“

Written by admin · 53 sec read

LR Generalinis konsulatas Čikagoje ir Gene Siskel kino centras pristato filmo „Ekskursantė“ peržiūras šių metų kovo 22 d., šeštadienį, 7:00 val. vakaro bei kovo 26 d., trečiadienį, 8:15 val. vakaro Gene Siskel kino centre (164 North State Street, Chicago, Illinois 60601).
Po Antrojo pasaulinio karo Europa buvo padalyta į dvi dalis ir Lietuvos valstybė atsidūrė rytinėje  geležinės uždangos pusėje. Stalino režimas netruko sulaužyti tradicinį lietuvių gyvenimo būdą, žiauriai malšindamas priešinimąsi  okupantams. Šimtai tūkstančių lietuvių buvo deportuoti į lagerius Rusijos šiaurėje ir Tolimuosiuose Rytuose…

Filmas sukurtas pagal tikrą 11-metės mergaitės iš Pabaltijo istoriją. Pabėgusi iš tremtiniais perpildyto krovininio traukinio, vežusio ją ir jos šeimą į Sibirą, ji įveikė 6000 km ilgą ir pilną pavojų bei nuotykių kelią namo – į Lietuvą.
Tai filmas apie viltį ir lemtį, draugystę ir  pasiaukojimą   bei neišmatuojamą  meilę savo Tėvynei…
Režisierius Audrius Juzėnas, pagrindinį vaidmenį atlieka Anastasija Marčenkaitė, taip pat vaidina Nelė Savičenko, Margarita Žiemelytė, Darius Meškauskas, Igorj Savočkin, Raisa Riazanova, Aliona Ivčenko ir kiti.
Septynioliktasis kasmetinis Europos Sąjungos filmų festivalis Čikagoje, kurį rengia Gene Siskel kino centras kartu su ES šalių konsulatais ir kitomis institucijomis, vyks kovo 7 d. – balandžio 7 dienomis. Šių metų festivalio programoje net  64 filmai iš 26 ES valstybių. Daugiau informacijos – http://www.siskelfilmcenter.org/eufilmfest2014. Bilietus galima įsigyti internetu  http://www.siskelfilmcenter.org/excursionist bei Gene Siskel kino centro bilietų kasoje.