Kultūra ir menas

Europos Sąjungos filmų festivalyje – lietuviškas filmas „Dainų šalis“

Written by Redakcija · 1 min read

 

 LandofSongs_EUFF_Flyer   Čikagos Europos Sąjungos filmų festivalyje lietuviško filmo „Dainų šalis“ peržiūrose dalyvaus režisierė A. Watts

LOS_Still02  LR generalinis konsulatas Čikagoje ir Gene Siskel kino centras pristato filmo „Dainų šalis“ (rež. Aldona Watts) peržiūras šių metų kovo 19 d., šeštadienį, 6:00 val. vakaro bei kovo 21 d., pirmadienį, 8:15 val. vakaro Gene Siskel kino centre (164 North State Street, Chicago, Illinois 60601). Režisierė Aldona Watts dalyvaus abiejose filmo peržiūrose ir atsakys į žiūrovų klausimus. Kovo 19 d., šeštadienį, po filmo žiūrovai bus pakviesti į filmo sutiktuves su lietuviškomis vaišėmis, kurias organizuoja Čikagos-Vilniaus susigiminiavusių miestų komitetas.

LOS_Still04  Dokumentinio filmo „Dainų šalis“ centre – įstabi Dainavos krašto gamta, šio regiono tradicinės dainos ir papročiai. Penkios energingos ir žvalios Puvočių kaimo močiutės ne tik prižiūri artimųjų kapus, grybauja ar poteriauja, bet atranda laiko ir dainavimui. Dainos  šioms močiutėms ilgą laiką padėjo puoselėti ilgametes draugystes bei iškęsti karo ir okupacijos negandas.  “Jeigu man būdavo sunku, tai aš niekad pirmiausia nepradėdavau verkti, aš pradėdavau dainuoti…” – sako viena filmo herojų.  Jaunimui traukiantis iš Puvočių kaimo, šios penkios močiutės stengiasi dainas išlaikyti gyvas.

Filmo “Dainų šalis” premjeros įvyko tarptautiniame Vilniaus kino festivalyje “Kino pavasaris” bei Margaret Mead kino festivalyje Niujorke, kur buvo apdovanotas specialiu prizu (Margaret Mead Filmmaker Award Honorable Mention). Taip pat rodytas Stanfordo Universiteto Baltijos Šalių filmų retrospektyvoje ir Amerikos Folkloro Draugijos metiniame renginyje.

Lietuvių išeivių šeimoje gimusi režisierė, Aldona Watts yra multimedijų prodiuserė, gyvenanti Niujorke ir San Franciske. Baigė tarpdisciplinines medijų ir lyčių studijų bakalaurą Niujorko universite. Organizuoja žurnalistinius renginius ir mokymus moterims. Lietuvių kultūra susižavėjo dar vaikystėje klausydama senelių istorijų apie prieškario Lietuvą ir tradicijas, galiausiai paskatinusias sukurti apie jas filmą. „Dainų šalis“ – režisierės debiutinis dokumentinis filmas.

Devynioliktasis kasmetinis Europos Sąjungos filmų festivalis Čikagoje, kurį rengia Gene Siskel kino centras kartu su ES šalių konsulatais ir kitomis institucijomis, vyksta kovo 4 d. – 31 dienomis. Šių metų festivalio programoje net  62 filmai iš visų 28 ES valstybių. Daugiau informacijos – http://www.siskelfilmcenter.org/eufilmfest2016. Bilietus galima įsigyti internetu Gene Siskel kino centro svetainėje bei Gene Siskel kino centro bilietų kasoje.

Generalinio konsulato Čikagoje informacija