Kultūra ir menas

Lietuva į „Oskarų“ aukštumas brautis siunčia filmą „Lošėjas“

Written by admin · 1 min read

  Kitų metų vasarį vyksiančiuose 87-uosiuose JAV kino meno ir mokslo akademijos „Oskarų“ apdovanojimuose užsienio filmų kategorijoje Lietuvai pretenduoja atstovauti režisieriaus Igno Jonyno ilgametražis vaidybinis filmas „Lošėjas“, paskelbė Lietuvos kino centras.

 

Devynių į pusfinalį patekusių filmų sąrašas nominacijoje už geriausią užsienio šalies filmą bus skelbiamas sausio mėnesio pradžioje, o galutinis penketukas, kuris varžysis dėl apdovanojimo, paaiškės sausio 15-ąją. „Oskaro“ premijų įteikimo ceremonija numatyta vasario 22-ąją.

Didelio tarptautinio dėmesio sulaukusiame režisieriaus Igno Jonyno filme pasakojama makabriška istorija apie prasilošusį greitosios pagalbos gydytoją Vincentą, kuriam gimsta idėja sukurti su jo darbu susijusį nelegalų žaidimą. Aštraus siužeto istorija su trilerio ir melodramos elementais nagrinėja etinio pasirinkimo klausimus, atskleisdama unikalią sankirtą tarp posovietinio konformisto ir kapitalistinio laimėtojo pasaulėžiūrų.

Filmo pasaulinė premjera įvyko tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje, nuo to laiko buvo rodytas beveik 40 festivalių programose, laimėjo ne vieną apdovanojimą. Gegužės mėnesį vykusiuose „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose tapo geriausiu Lietuvos metų filmu.

„Lošėjo“ premjera Lietuvos kino teatruose įvyks rugsėjo 24 dieną.

Sprendimą dėl Lietuvos kandidato priėmusį Lietuvos „Oskarų“ atrankos komitetą sudarė komisijos pirmininkas režisierius Arūnas Matelis, aktorius Juozas Budraitis, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė, operatorius Rimvydas Leipus, režisierius ir operatorius Kornelijus Matuzevičius, scenaristas ir eseistas Pranas Morkus ir kino kritikas Linas Vildžiūnas, kuris dėl galimo interesų konflikto balsavime nedalyvavo.

Anksčiau Lietuvos pretendentais į „Oskarą“ atrinkti Arūno Matelio dokumentinis filmas „Prieš parskrendant į Žemę“, Mario Martinsono drama „Nereikalingi žmonės“, Gyčio Lukšo „Duburys“, Kristijono Vildžiūno „Kai apkabinsiu tave“ ir Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Raminas“.
alkas.lt