Kultūra ir menas

Pavasarėjančioje Nidoje – moksleiviai dailininkai

Written by admin · 1 min read

  Balandžio 25–26 dienomis Nidoje vyks dvidešimtoji Lietuvos mokinių dailės olimpiada, sukviesianti  66 mokinius bei 56 juos parengusius bei lydinčius mokytojus iš visų šalies miestų ir rajonų. Finalinis olimpiados etapas Neringoje surengtas neatsitiktinai – beveik visus mokslo metus (2013 m. spalio–2014 m. kovo mėn.)  8–12 klasių mokiniai mąstė ir kūrė 2014 m. olimpiados tema – „Mažosios Lietuvos kultūrinis palikimas“.

Į Nidą jaunieji dailininkai atsiveš po vieną arba du  iš anksto sukurtus darbus Mažosios Lietuvos (šiandien mokslininkų vadinamos Prūsų Lietuva) tema, kitą konkursinį finalinio etapo darbą jie kurs vietoje. Šiemet darbo tema susieta su Kuršių nerija, viena įspūdingiausių ir savičiausių Lietuvos vietų, bei gamtos stichijomis.  Iš daugybės mokinių  sukurtų paveikslų Nidos turizmo informacijos ir kultūros centre „Agila“ bus surengta paroda, į kurią bus pakviesti  visi Neringos gyventojai ir svečiai.

    Atvykę į Neringą olimpiados dalyviai susipažins su Kuršių nerijos kraštovaizdžio vertybėmis, pasivaikščios kopose ir prie jūros, išplauks laivu į marias, taip pat jų laukia viešnagė naujojoje Nidos meno kolonijoje, kur nuolatos kuria menininkai iš viso pasaulio.
Simboliška, kad  šalies mokinių dailės olimpiados namais Nidoje dvi dienas taps viešbutis „Nidos smiltė“ – istorinės Nidos dailininkų kolonijos vieta. Tarpukariu susikūrusi Nidos dailininkų kolonija – vienas ryškiausių Europos dailės reiškinių. Nidoje prieš paskutinįjį karą lankėsi ir kūrė per du šimtus žymiausių dailininkų.
      Mokinių dailės olimpiada vyksta trimis etapais: pirmasis – mokyklose, antrasis – rajonuose ir miestuose, trečiasis, į kurį susirenka rajonų ir miestų  pirmosios vietos laimėtojai – šalies mastu. Trečiojo – finalinio etapo dalyvių darbus vertins kompetentinga mokytojų ekspertų iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos ir Lietuvos dailės akademijos dėstytojų komisija.
Olimpiados laimėtojų laukia  1 aukso medalis  (pirma vieta), 2 sidabro medaliai (antra vieta) bei  3 bronzos medaliai (trečia vieta).
Visų minėto etapo dalyvių laukia malonios staigmenos – rėmėjų įsteigti specialūs prizai (atskiros nominacijos), atminimo dovanos.
Kaip ir kiekvienais metais, olimpiados metu sukurtus mokinių kūrinius vėliau galės pamatyti plačioji visuomenė. Šiemet tokia paroda vyks Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Vilniaus g. 39/6, Mokytojų namai) nuo gegužės mėnesio vidurio iki birželio pabaigos.
    Sėkmės ir kūrybinio polėkio dalyviams!

Raimonda Ravaitytė-Meyer

 

 

Audronė Urbelionienė, Meninio ir kultūrinio skyriaus metodininkė

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

 

Žirmūnų g. 1B, Vilnius, LT-09101

 

Mob.:+370 656 38112

 

E-mail:  audrone.urbelioniene@lmnsc.lt

Web: www.lmnsc.lt