Kultūra ir menas

Perspektyvus kino režisierius siekia atgaivinti legendą apie lietuvio misionieriaus žygius Amazonės džiunglėse

Written by admin · 1 min read

Ambicingas naujosios kartos kino režisierius Vytautas Puidokas, Amazonės džiunglėse išgirdęs intriguojančią legendą apie savo tautietį Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį, pasiryžo ją perkelti į kino ekranus. Pietų Amerikos žemyne vienas didingiausių ir paslaptingiausių išeivijos lietuvių garbinamas ir dievinamas, nors nuo jo mirties prabėgo jau kone du dešimtmečiai. Lietuvoje jo asmenybę gaubia tyla ir… paslaptys.


 “Tai bus lietuviška dokumentika, bet įdomi visam pasauliui“, – ambicijų neslėpia jau metus šia idėja gyvenantis režisierius, medijas ir kiną studijavęs Didžiojoje Britanijoje. Filmo “Aleksandras Didysis” premjera numatoma 2016 metų pabaigoje.


Misionierius A.F.Bendoraičio neeilinė asmenybė ir džiungles visam laikui pakeitę darbai  garantavo jam garbingą vietą net kelių  Pietų Amerikos valstybių istorijoje. „Indėnų bendruomenės vadino jį Didžiuoju baltuoju tėvu, o nuo epidemijų išgelbėtas gyvybes sunku suskaičiuoti. Bolivijos prezidentas už nuopelnus suteikė lietuviui karinį laipsnį, o Vakarų pasaulis jo darbus gretino su Motinos Teresės, Mahatma Gandžio bei Martino Liuterio Kingo veikla“,- savo herojų pristato filmo režisierius.

Gydytojas ir misionierius Aleksandras F. Bendoraitis įgyvendino gyvenimo svajonę atokiose Amazonės džiunglėse Brazilijos ir Bolivijos pasienyje. Tris dešimtmečius savo imperiją laukiniame krašte kūrusio, bet savo tėvynės nepamiršusio lietuvio istorija verta kino juostos. Lietuvis buvo vienintelis gydytojas dukart už Lietuvą didesnėje teritorijoje, pastatė dvi moderniausias ligonines Amazonijoje, išrado laivų-poliklinikų sistemą, o pas ligonius kartais vykdavo privačiu lėktuvu. 

„Dokumentinio filmo „Aleksandras Didysis” tikslas  – sugrąžinti garsaus misionieriaus vardą į Lietuvą, pristatyti jį pasauliui ir atskleisti žiūrovui, kokia nenuspėjama gali būti žmogiškoji prigimtis – tarp dvasios didybės ir žemiškos puikybės”, – teigia filmo prodiuseris Paulius Juočeris, kūrybinės vadybos agentūros “Ironcat” atstovas.  Tarp kompanijos prodiusuotų darbų – rež. Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas apie Lietuvos partizanus „Trispalvis“ ir vaidybinisfilmas „Knygnešys“.

Filmo kūrybinė komanda kviečia prisidėti filmo, paremiant režisieriaus ekspediciją Amazonijoje.
https://www.indiegogo.com/projects/save-his-film/x/9685957
Taip pat, kūrėjai kviečia dalintis bet kokia turima informacija apie A. F. Bendoraitį..
Daugiau informacijos apie filmą rasite filmo puslapyje www.AleksandrasDidysis.lt  
Naujienas galite sekti filmo Facebook paskyroje.

Pirmasis filmo anonsas https://vimeo.com/119632132
Daugiau informacijos:
Filmo prodiuseris Paulius Juočeris
Mob. +37061887174
Paulius@ironcat.lt