Kultūra ir menas

Prof. V. Landsbergis: ,,Linkiu, kad tai būtų ne vien Čikagos šventė”

Written by admin · 1 min read

  Pirmiems pavasario pranašams beldžiantis į duris net nepastebėsim, kad greitai ir gražuolė vasara vėl mus džiugins šiluma, atostogomis, šventėmis. Kas domisi lietuviškugyvenimu Amerikoje, nekantriai skaičiuoja savaites, dienas, likusias iki svarbaus ir smagaus renginio – X Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventės, sukviesiančios dainorėlius ir dainos mylėtojus ne tik iš Amerikos, Kanados, bet ir iš Lietuvos, Anglijos.

Vasario pabaigoje Pasaulio lietuvių centre Lemonte lankantis prof. Vytautui Landsbergiui, būsimos dainų šventės marketingo koordinatorius Šarūnas Daugirdas paprašė svečio pasidalinti mintimis apie šią vasarą Čikagoje nuskambėsiantį lietuvišką renginį.
Paklaustas, kodėl yra svarbu organizuoti lietuviškas dainų šventes už Lietuvos ribų, profesorius sakė: ,,Gana stebėtina matyti, kad ėmėtės tokio drąsaus projekto ir kad jis bus įgyvendintas – tai yra svarbus ženklas. Mums neramu ir širdį skauda, jog daug lietuvių išvažiuoja – Lietuva tuo būdu kaip ir nusilpsta. Tačiau tuo pačiu yra smagiau matant, kad lietuviai nepražūva išvažiavę, kad čia yra gyvybinga Lietuva ir lietuviška bendruomenė, kad vyksta tokie dideli gražūs renginiai.“

,,Džiaugčiausi, jei šventėje būtų kuo daugiau bei įvairių kartų lietuvių: ir tie, kurie atvyks pasimatyti, pasinaudoti retesne proga vėl susitikti po daugelio metų, ir tie, kurie galės tiesiog susipažinti – juk nuo seno buvo tradicija jaunimą atvežti [į tokias šventes], gal daugiau atsiras lietuviškų šeimų po to…” –viltingai sakė svečias.

Trumpo pokalbio pabaigoje prof. Landsbergis paragino visus, kas gali, atvykti  į renginį ir palinkėjo, kad tai būtų ne vien Čikagos šventė. Pritardami jo raginimui kviečiame visus į X Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventę ir jau šiandien įsigyti bilietus į renginį – tai galite padaryti apsilankę tinklapyje www.dainusvente.org Nepraleiskime progos pabuvoti šioje neeilinėje mūsų visų šventėje!

Nuotraukų autoriai:

1. Šarūnas Daugirdas ir Mantas Motekaitis (stop kadras iŠ filmuotos medžiagos)
2. Jonas Prunskis