Kultūra ir menas

Vilniaus šokio teatras „Dansema“ Čikagoje pristatys spektaklį vaikams

Written by admin · 2 min read

LR Generalinis konsulatas Čikagoje ir Čikagos lituanistinė mokykla kviečia į Vilniaus šokio teatro „Dansema“ spektaklį vaikams „Pasaulio sutvėrimas“. Pasirodymas vyks lapkričio 10 d., šeštadienį, 11:00 val. ryto Čikagos lituanistinėje mokykloje (5600 S Claremont Ave, Chicago, IL 60636). Įėjimas į pasirodymą nemokamas.

„Pasaulio sutvėrimas“ – tai šiuolaikinio šokio spektaklis 5-11 metų amžiaus vaikams, kuriame pasakojama pasaulio sukūrimo istorija, kurią savaip kūrė vaikai ir suaugę. Gal pradžioje buvo žvaigždės? O gal nebuvo nieko? O kaip atsirado diena ir naktis, dangus ir žemė, paukščiai ir žvėrys? O kokie buvo pirmieji žmonės? Mes galvojam, kad buvo taip…

Spektaklio choreografija Birutės Banevičiūtės, atlieka šokėjai Giedrė Subotinaitė, Indrė Bacevičiūtė ir Mantas Stabačinskas, muzika – Rasos Dikčienės, kostiumai – Indrės Pačėsaitės.

Šokio teatras „Dansema“ – tai nevyriausybinė organizacija, užsiimanti kultūrine, menine, edukacine veikla, prioritetą teikdama šiuolaikiniam šokiui vaikams ir jaunimui. Nuo savo įsikūrimo 2007 metais “Dansema” sėkmingai plėtoja profesionalaus šiuolaikinio šokio, skirto jaunajai publikai, kultūrą: įgyvendina vienintelį Lietuvoje tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį vaikams ir jaunimui „DANSEMA“, prodiusuoja profesionalaus šiuolaikinio šokio spektaklių vaikams kūrimą ir  parodymus Lietuvoje bei užsienyje, organizuoja seminarus šokėjams, choreografams, šokio mokytojams ir vadybininkams.

Lapkričio 9 d., penktadienį, 7:00 val. vakaro „Menų pastogėje“ (635 Executive Dr., Willowbrook, IL 60527) vyks choreografės doc. dr. Birutės Banevičiūtės vedamas seminaras “Mokinių kūrybinės šokio raiškos ugdymas”.

Šokis priklauso atlikėjų menams (ang. performing arts), todėl sąlyginai yra atskiriamos šokėjo-atlikėjo ir choreografo-kūrėjo funkcijos. Tačiau ugdant vaikus ir jaunimą svarbu, kad jie gautų ir šokio atlikimo, ir šokio kūrybos patirties. Šiame seminare pasidalinsiu savo patirtimi, kaip ugdyti mokinių kūrybinę šokio raišką, t. y. kaip juos mokyti kurti šokį. Pirmoje dalyje parodysiu savo mokinių kūrybinius darbus, o antroje dalyje kartu su seminaro dalyviais atliksime keletą kūrybinių užduočių, kurias jie vėliau galės panaudoti savo darbe. Šiame seminare gali dalyvauti ne tik šokio patirtį turintieji, bet ir be šokio patirties, nes mano sistema remiasi natūraliu judėjimu,  t. y. nesusietu su kokiu nors konkrečiu šokio žanru.

Choreografė ir pedagogė Birutė Banevičiūtė baigė Vilniaus universitetą, šiuolaikinio šokio įvairių technikų, improvizacijos ir kompozicijos, šokio pedagogikos mokėsi JAV, Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje, Italijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Lenkijoje bei Lietuvoje. Jos šokio spektakliai buvo rodomi įvairiuose tarptautiniuose šokio festivaliuose Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Velse, Švedijoje, Danijoje, Belgijoje, Olandijoje. Dirbdama Šiuolaikinės mokyklos centre režisavo ir sukūrė choreografiją kelioms vaikų operoms pagal A. Martinaičio, L.Vilkončiaus muziką, kurios buvo parodytos Nacionaliniame operos ir baleto teatre, Klaipėdoje, Jonavoje, Panevėžyje, Kaune. Dirbdama vaikų meninėje studijoje “Diemedis” sukūrė choreografiją R. Dikčienės muzikiniams spektakliams „Muzikantas, velnias ir perkūnas“, „Vaivorykštė“, “Naktis”, „Bala žino“, „Pasaulio sutvėrimas“. Šiuose muzikiniuose judesio spektakliuose dalyvaudavo 100-150 jaunųjų šokėjų nuo 2 iki 19 metų. Birutė pirmoji Lietuvoje 2007 metais ėmėsi kurti profesionalius šiuolaikinio šokio spektaklius vaikams, įkūrė šokio teatrą “Dansema”, organizuoja tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį vaikams ir jaunimui Dansema. Birutė Banevičiūtė yra šokio mokytoja ekspertė, socialinių mokslų (edukologija) daktarė. Skaito paskaitas ir veda seminarus šokėjams, šokio mokytojams, choreografams Lietuvoje ir užsienyje, yra Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų bendrųjų šokio programų, metodinių rekomendacijų, šokio vadovėlių autorė. Šiuo metu Birutė dirba Lietuvos edukologijos universitete Meninio ugdymo katedroje ir ugdo būsimuosius šokio mokytojus.

Daugiau informacijos apie seminarą galite rasti www.menupastoge.com, maloniai kviečiame apie savo dalyvavimą pranešti el. pašto adresu info@danceduostudio.com .

Šokio teatro „Dansema“ pasirodymus JAV remia LR Kultūros ministerija.