Lietuviai pasaulyje

Vizitas Kolorado valstijoje – sustiprintos senos ir užmegztos naujos draugystės

Written by Redakcija · 2 min read

Colorado Weste50  LR generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas, kovo 3 d. – 5 dienomis lankėsi Kolorado valstijoje, kur verslo bendruomenei pristatė Lietuvos ekonominį ir turistinį potencialą, aplankė vieną didžiausių JAV įmonių, investavusių Lietuvoje, dalyvavo Nepriklausomybės dienos minėjime. Vizito metu generalinį konsulą lydėjo LR garbės konsulas Kolorado valstijoje dr. Jonas Prunskis. 

Pradėjęs vizitą ketvirtadienį, kovo 3 d., M. Gudynas apsilankė „Western Union“ kompanijos centrinėje būstinėje, Denveryje. Regioninį paslaugų centrą 2010 m. Vilniuje atidariusi įmonė jau yra sukūrusi beveik pusantro tūkstančio darbo vietų ir mato potencialą darbuotojų skaičių toliau didinti. Generalinis konsulas susitiko su beveik visais aukščiausiais įmonės vadovais, tarp jų ir Lietuvoje veikiančio Europos regioninio centro buvusia vadove Kendra Ricenbaw. Susitikimo metu diplomatas pabrėžė, kad Lietuva ypač vertina JAV kompanijos investiciją, kuri ne tik sukūrė daug kvalifikuotų darbo vietų, bet kartu yra vakarietiškos verslo kultūros pavyzdys. „Įmonės sėkmė reiškia sėkmę jos darbuotojams, taigi, ir Lietuvai, todėl norime žinoti, kaip bendrai veikdami galime pasiekti dar didesnį efektyvumą. Noriu, kad Jūsų sėkmės istorija įkvėptų ir kitus investuoti Lietuvoje,“ – sakė generalinis konsulas M. Gudynas. Įmonės vadovai akcentavo Lietuvos padalinio darbuotojų aukštą išsilavinimo kokybę, profesionalumą ir kūrybingumą – savybes, leidžiančias įmonei pasiekti gerų rezultatų ir augti. „Labai svarbu, kad Lietuva aktyviai investuotų į mokslą, ypač užsienio kalbų mokymą, nes tai yra esminis daugelio kompanijų tarptautinio verslo sėkmės elementas. Mes taip pat labai atidžiai sekame diskusijas Seime dėl darbo kodekso pakeitimų, nes darbo santykių lankstumas yra itin svarbus veiksnys užsienio kompanijoms priimant sprendimus dėl investicijų ir veiklos vystymo perspektyvų,“ – savo pastebėjimus dėstė kompanijos viceprezidentas Brad A. Windbigler. Susitikime aptartos ir „Western Union“ veiklos Lietuvoje perspektyvos bei prioritetai, diskutuota dėl investicijų ir verslo aplinkos Lietuvoje tolesnio gerinimo.

Vizito metu generalinis konsulas taip pat susitiko su Denverio Pasaulio prekybos centro atstovais ir įmonių vadovais, kuriems pristatė Lietuvos ekonominį potencialą, papasakojo apie Lietuvoje investuojančioms kompanijoms teikiamą paramą. Surengtas susitikimas ir su Denverio universiteto Josef Korbel Tarptautinių Studijų mokyklos studentais.

Lietuvos generalinis konsulas pakviestas tapti pirmu naujos Denverio Universiteto ir „University Club“ tarptautinės programos svečiu – pranešėju. Lietuvai skirtoje pirmoje šios programos iškilmingoje vakarienėje dalyvavusiems pusšimčiui Kolorado akademinių institucijų, diplomatinio korpuso ir verslo vadovų M. Gudynas pasakojo apie Valstybės transformaciją iš okupacijos sąlygomis buvusios visiškai neefektyvios į šiuo metu vieną sparčiausiai augančių ES ekonomikų. Susirinkusiems pristatyti Lietuvoje įgyvendinti energetinio saugumo projektai, daug dėmesio skirta ir Europos Sąjungai, Transatlantiniam bendradarbiavimui bei tarptautinio saugumo iššūkiams. Renginio dalyvius taip pat domino šiuo metu rengiamas Transatlantinės Prekybos ir Investicijų Partnerystės susitarimas bei derybų dėl jo perspektyva. Antruoju šios programos pranešėju kitą mėnesį pakviestas tapti Europos Sąjungos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose David O‘Sulivan.

Baigdamas vizitą, generalinis konsulas susitiko su Denverio lietuvių bendruomenės nariais,  apsilankė jau ketvirtus metus Lietuvos garbės konsulo dr. Jono Prunskio organizuojamame Nepriklausomybės dienos minėjime Aspene. Lietuvos garbės konsulatas Aspene – tai bene aukščiausiame taške esanti Lietuvos diplomatinė atstovybė, kurios vienas svarbiausių tikslų padėti Lietuvai užmegzti ryšius su čia viešinčiais JAV politikos ir verslo elito atstovais.

Kolorado lietuvių bendruomenei norime priminti, kad šių metų balandžio 8-10 d. Generalinio konsulato Čikagoje atstovai vykdys konsulinę išvyką į Denverį, kur visiems norintiems bus teikiamos konsulinės paslaugos. Konsulinė misija vyks 4189 W 97th Ct., Westminster, CO 80031, o norintys joje dalyvauti kviečiami iš anksto registruotis el. paštu kons.cikaga@urm.lt.

Generalinio konsulato Čikagoje informacija