Mums rašo

Aktuali “Sodros” informacija lietuviams užsienyje

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Siunčiame naują lietuvių bendruomenei aktualią informaciją, susijusią su Privalomojo sveikatos draudimo įmokomis Lietuvoje. Labai prašome Jūsų pasidalyti šia informacija su savo auditorijomis, patalpinti ją Facebook paskyrose ar forumuose ar kituose turimuose kanaluose, nes tai svarbu užsienyje gyvenantiems mūsų tautiečiams.

Trumpai. Kalėdų senelis ragina nedrausminguosius: paskubėkite susitvarkyti dokumentus ir šventes sutikite be PSD skolų

Artėja gražiausio metų šventės, kurias norisi sutikti ramiai, be papildomų rūpesčių ar nemalonumų. Ne tik iki metų pabaigos liko vos dvi savaitės. Tiek pat liko ir laiko, per kurį dar galima deklaruoti išvykimą iš Lietuvos, pateikiant gyventojo pajamų mokesčio deklaraciją už praėjusį laikotarpį, ir tokiu būdu išvengti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų įsiskolinimo, susikaupusio per šiuos metus.

Nuo 2017-ųjų sausio „Sodra“, sudarydama PSD skolininkų sąrašus ir vykdydama priverstinį skolų išieškojimą už 2016 metus, vadovausis tik tomis deklaracijomis, kurios bus pateiktos Gyventojų registrui. Deklaravus išvykimą šiuo būdu, įmokos už praėjusį laikotarpį galės būti perskaičiuotos ir įsiskolinimas panaikintas tik pristačius draustumą kitoje šalyje įrodančius dokumentus, išduotus atitinkamos tos šalies institucijos. Taigi, paskubėti tikrai verta.

Asmenys, išvykę iš Lietuvos ir to nedeklaravę, pasitikrinti savo skolą gali „Sodros“ interneto svetainėje www.sodra.lt/pasitikrink. Daugiau informacijos apie PSD mokėjimą ir skolos perskaičiavimą – www.sodra.lt/emigrantams. Pasikonsultuoti taip pat galima paskambinus telefonu 1883 arba +370 5 250 0883.

Pridedame informacijos archyvą „Sodros_informacija_isvykusiems-2.zip“, kuriame rasite:

Jei turėsite klausimų, būtinai kreipkitės.

Rytas Stalnionis

Vyriausiasis specialistas

Komunikacijos skyrius