Mums rašo

Alfredas Čiučiurka. Koks švietimas, tokia ir sveikatos apsauga

Written by Redakcija · 1 min read

Jos  Ekselencijai  LR  Prezidentei Daliai   Grybauskaitei

LR  Seimo  Pirmininkui   Viktorui Pranckiečiui

LR Ministrui Pirmininkui Sauliui   Skverneliui
 PRANEŠIMAS  Koks švietimas, tokia ir  sveikatos apsauga
 
           

Įpilt vandens į stiklą ir įvarvint…
Du, tris lašus, jų žiūrint nematyt,
Ir geriant nieks nejaustų, o po tam da
Žmogus sopėjimo pilve nejaučia
Ir be skaudėjimo kančių numiršta                                                   .

Šį  eilėraštį “APTIEKORIUS”  parašė A. S. Puškinas, o iš rusų kalbos išvertė Pranas  Vaičaitis   (Raštai, 1995 m. psl. 195)

      Koks švietimas, tokia ir  sveikatos apsauga: nors gydytojai sugeba persodinti širdį,   uždraustas vaisius, pasivadinęs visokiais švyturiais,  kalnapiliais, stumbrais, balzamais, smetoniška gira, nealkoholiniu alumi, kuriame alkoholio esti iki 1%, širdies  lašais, iškilmingai laikomas buteliuose blizgančiom etiketėm maisto parduotuvėse bei vaistinėse, todėl keista, kad dar ne visi sergam vėžiu ir kitomis madingomis ligomis.
      Tuo tarpu gydytojai verčiami gaišti laiką receptų kompensuojamiems vaistams išrašinėjimui, tai ir   Sveikatos apsaugos ministerija  vadintina   Ligų gydymo arba  Kompensacijų  ministerija.
      Visa laimė, Jėzus paskelbė, kad vynas yra kraujas, todėl  velnias nėra toks baisus kaip jį piešia, bet baisūs jo  darbai:
      Girtas kaip žvėris, namon parėjęs,  mušė, taškė pačią! Į trečią dieną gimė vaikas: nei šioks, nei toks, ne į žmogaus pavidalą panašus.  Sumuštas, sudarkytas.  Pačiai nei daktaro, nei kokios pagalbos iš niekur… nei kaltininko jo žvėriškumo sulaikymo… nors pasikark besirgdama, bekentėdama… ( Taip apie smurto  ir patyčių priežastį rašė  mokytoja G. Petkevičaitė – Bitė)
  Ko gero, teisus  kunigas Robertas Gedvydas Skrinskas, parašęs knygą   “BŪKIME   BLAIVŪS!”, kurioje pateikiama  psichiatro Emilio  Krepelino išvada:
“Nėra patikimesnės priemonės idiotui sukurti  kaip alkoholis.”
 Pvz.: ir be teismo aišku, kad Ievos  Strazdauskaitės žudikai nekalti, nes dar prieš gimimą buvo apdoroti klastingiausiu narkotiku, bet  ligoniai, kaip  dabartinis lietuviška pavarde Rusijos prezidentas, kurį  galima išgydyti pagal daktaro  V.  Kudirkos receptą,  parašytą straipsnyje  “Alkoholis ir  alkoholizmas”  ( Raštai, II tomas,  1990 m., psl  771 – 782)
 Su valančiškais linkėjimais, 
 Alfredas Čiučiurka
P. S.  
 Alus gerti nesveika.
 J. Jablonskis