Mums rašo

„LAIKINAS NESUSIPRATIMAS“

Written by admin · 3 min read

Taip keistai įvardino A. Sadeckas teisėjos V. Norkūnaitės neskundžiamą nutartį dėl jo parodymų neatitikimo tikrovėje… O tai grandinine reakcija sąlygojo eilės teismo sprendimų panaikinimą „Laisvo laikraščio“ redaktoriui A. Drižiui, ir atvirkščiai – įtarimų dėl žinomai melagingų parodymų teisme ir už tai baudžiamosios atsakomybės grėsme visiems žinomam politikui, buvusiam Seimo nariui, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui A. Sadeckui.

Tai ką gi reiškia A. Sadecko posakis – „Tas teismo sprendimas – tik laikinas nesusipratimas?“
Ar tai reiškia jaunos teisėjos V. Norkūnaitės presingą, ar  kagėbistinio avarijos modelio pritaikymą „Laisvo laikraščio“ redaktoriui A. Drižiui, ar …?! Juo labiau, kad A. Sadecko „šaltibarščių sriubos“ biografija visiems žinoma, o, išaiškėjus jo dalyvavimui „Mažeikių naftos“ privatizavime, tapo aiškų aiškiausias interesų konfliktas. Ir interesų konfliktas išreikštas gana solidžia 36 milijonų suma vien tik iš verslo metinės apyvartos. O juk verslas Lietuvoje – tik iš prichvatizacijos! O „Mažeikių naftos“ aferos suma – apie 4 milijardai ir juos X pasidalijusių… Maža to – dar ir Kiesus nužudžiusiųjų paieška nenuilstamai besirūpinantis A. Drižius.

Saugumo ir gynybos komiteto pirmininku buvęs A. Sadeckas sėkmingai griovė A. Drižiaus pastangas, bet yla iš maišo vis tiek išlindo…
Taigi, argi nereikėjo imtis gesinimo priemonių?
Galima buvo tiesiog ignoruoti šią nutartį, kaip kad buvo įkyriai nutylėta 2009.10.06 irgi neskundžiama teismo nutartis dėl įtarimų bendradarbiaujant tvirkinimui pareiškimo L. Stankūnaitei. O nutylėjimas reiškia ir baudžiamosios bylos išvengimą bei, atvirkščiai, – dukters atgavimą skubos tvarka ir pedofilijos bylos visišką sužlugdymą. Taip ir su A. Sadeckui pareikšta neskundžiama nutartimi dėl jo galimai neatitinkančių tikrovės parodymų. Jau 3 mėnesiai nei prokuratūra pradėjo tyrimą, nei iškelta baudžiamoji byla, betgi redaktorius A. Drižius ne tik garsino šį faktą, bet ir rašė korektiškus priminimus teisėsaugos institucijoms. O turint omeny, kad Prezidentė apsiskelbė kovosianti su korupcija, toks korektiškas priminimas galėjo patekti ir į Prezidentūrą?.. Geriau buvo nerizikuoti…
    Kas gali paneigti faktą, kad stalininė problemų sprendimo metodika yra pati efektyviausia? Nėr žmogaus – ir nėr problemos! Ir niekas neperžiūri 4 teismų sprendimų pagal naujai atsiradusias aplinkybes (A. Sadecko melagystes), niekas nepanaikina A. Drižiui nepalankių teismo sprendimų! Ir netgi atvirkščiai – neįtaria ir nenuteisia A. Sadecko su visu turto konfiskavimu!
    Ir šis metodas universalus – tinka tiek pasaulinio masto politikui Trockiui, tiek vienos valstybės (Lenkijos) visai Vyriausybei in corpore,  tiek principingam žurnalistui K. Žičkui, tiek ir „Laisvo laikraščio“ redaktoriui A. Drižiui.

Mažagabaritinį automobiliuką „nuskraidinti“ nuo autostrados į mišką visiški niekai, lyginant su lėktuvo katastrofa. Ir priežastys skirtingos – kur Katynės genocido išryškinimas, o kur tik tėvo ir sūnaus Kiesų žūtis? Nesulyginsi.

Betgi ir Rusijos politinio įvaizdžio bei A. Sadecko autoriteto parametrai skirtingi. Vieningas tik požiūris į problemos sprendimą – nėr žmogaus ir nėr problemos!
    Na, nėr tos Vyriausybės Lenkijoje – suformuota kita. Nuolaidesnė ir apie Katynę nebesirūpina. Nėra Kiesų – ir nereikia! Sėkmingai „Mažeikių nafta“ parduota ir perparduota, Lietuvos gyventojai moka brangiausiai už benziną visoje ES ir net nemurma. O  36 milijonai metinės apyvartos verslo partneriams, tame tarpe ir A. Sadeckui – labai realiai šildo ne tik piniginę, bet ir įtakos galimybes.
    Ir še tau, kažkoks redaktorėlis užsisėdo. Reiškia, reikia nusodinti. Ir skubinai. Žuvus autoavarijos metu  A. Drižiui, teismo sprendimas dėl A. Sadecko melagingų parodymų redaktoriaus bylose nebetektų varomosios jėgos ir tyliai nusloptų užmaršty… Taigi, reikia labai nedaug…
    Ir nepasisek tu man taip! Padaręs ore „mirties kilpą“, iki „komos“ sulaužiusi A. Drižiaus kaulus ir kaulelius, „mikruškė“ minkštai nutūpė miško paklotėje. O redaktorius, pailsėjęs parą kitą reanimacijoje, žvaliai atsibudo ir netgi atlaikė operaciją, bet skubiai spruko iš valstybinės įstaigos, kad nepakliūtų į „Saugumo ir gynybos“ aso įtakos akiratį.

O kad įtaka yra rodo labai akivaizdūs faktai. Nė per vieną žiniasklaidos plyšelį kelias dienas neprasiveržė net menkiausia žinutė apie avariją, jos  priežastis ir pasekmes. Kai visos kitos kiekvienos dienos netektys buvo kartojamos „Info“ laidoje kas valandą. O kituose kanaluose nors 3-4 kartus per dieną.

O A. Drižiaus avarija – kolektyviai nutylėta! Ar tai nereiškia, kad  36 milijonų apyvartos versle partneriauja ir broliukai-dobiliukai Matoniai? Tie patys, kurie užėmę postus visuose šarnyriniuose kriminalinių įstaigų postuose?
O nutylėti ir slėpti yra ką.
Pradedant tuo, kad autoavariją įvykdžiusios „furos“ vairuotojas vidury baltos dienos, vidury gražaus kelio „nepastebi“ priešais ta pačia kryptimi važiuojančios „mikruškės“, ir nebaigiant, tik vieno, kairiojo šono rato ir sparno sulaužymu!!! Tas iškart paneigia „netyčinį atsitrenkimą“ ir patvirtina lenkimo faktą su tyčiniu smūgiu į kairį mikroautomobilio šoną, tikslu jį išmesti iš autostrados!!!
 Čia netgi be ekspertų aišku! O kokia bus ekspertizės išvada – matysime „įtakos“ apimtis ir gynybos kryptį. Nors jau šiandien avansu yra paskelbta, kad pradėtas tyrimas  tik autoavarijos apimtimi. Tai reiškia, kad pasikėsinimas nužudyti – eliminuotas net iš tyrimo versijų?!
Ir tokiu naiviu vairuotojo pasiaiškinimu (nepastebėjau) prisidengiant…
Betgi A. Sadecko melagysčių problema neišspręsta liko? Ir dar labiau komplikuota tapo! Tas „laikinas nesusipratimas” gali tapti ir chronišku. Na, nepasisekė „planas „A”, nepasisekė „ planas B”, nepasisekė „planas C”, gal pasiseks „planas D”? Tik reikia nenuleisti rankų…
O va, kaip seksis A. Drižiui lopyti sulaužytus kaulus – pagyvensim, pamatysim…
O gal geriau vertėtų – „gyventi draugiškai”, a, Sadeckai?