Mums rašo

Ramūnas Alaunis. Rusijos pajėgos atsitraukia iš Balaklėjos Charkovo srityje. Ruošiamasi Kupjansko miesto gynybai

Written by Redakcija · 1 min read

Žlugus puolimui Chersono fronte, Ukrainos pajėgos pasiekė reikšmingos sėkmės
Charkovo srityje. Nors Ukrainos GP karinės operacijos pietų Ukrainos stepėse atnešė neišvengiamų didelių nuostolių, rytiniuose regionuose besiveržiančios Ukrainos pajėgos gali slėptis nuo Rusijos lėktuvų miškuose ir panaudoti reljefą puolimo operacijoms plėtoti.
Taigi rugsėjo 9-osios rytą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms (UKR GP) pavyko giliai įsiveržti per Rusijos gynybą.
Rugsėjo 8 dieną Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pirmą kartą pripažino puolimą Charkovo srityje.


Ukrainos kariuomenė nepaskelbė Balaklėja miesto kontrolės, tačiau tai paskelbė
prezidentas Zelenskis. Vietiniai šaltiniai praneša, kad Rusų daliniams pavyko suteikti saugų koridorių tris dienas mieste kovojusios grupuotės pasitraukimui.
Iki šiol Balaklėja miesto netektis yra pagrindinis Rusijos kariuomenės pralaimėjimas Rytų Ukrainoje.

Ukrainos žiniasklaida iškilmingai švenčia pergalę. Tuo pat metu socialiniuose
tinkluose Kijevo kontroliuojama žiniasklaida jau skleidžia raginimus vietos gyventojams pateikti bet kokią informaciją apie civilius, bendradarbiavusius su Rusijos kariuomene ir gavusius Rusijos pasus. Ukrainos nacionalistai yra žinomi dėl žiaurių represijų prieš prorusiškus gyventojus.

Į šiaurę nuo Balaklėja užėmus Volokhovą Jarą, Ukrainos kariuomenė pasiuntė dalį pajėgų blokaduoti Ševčenkovo ​​ir tęsti puolimą greitkeliu link Kupjansko. Ukrainos šturmo grupės jau pasiekė netoli miesto esančius kaimus. Į pietvakarius nuo Kupjansko, Bezmiatežnoje ir Spodobovka pateko Ukrainos kontrolėn.
Kita Ukrainos pajėgų grupė veržėsi į rytus ir pasiekė Senkovo ​​kaimą dešiniajame Oskolo upės krante. Ten yra tiltas, kuris yra strategiškai svarbus Rusijos kariniam aprūpinimui grupuotei Iziumo mieste.

Į pietus nuo Balaklėja miesto Ukrainos pajėgos bando veržtis link Vesioloje ir Kunyje, tačiau jos buvo sulėtinotos netoli Zalimano.
Dalis Ukrainos grupuotės dalyvauja puolime siekdamos nukreipti Rusijos kariuomenės dėmesį nuo pagrindinių puolimo krypčių. Vietinis puolimas prasidėjo netoli Kopankio į pietvakarius nuo Izium.

Puolimui Ukrainos ginkluotosios pajėgos naudoja daugybę Amerikiečių, Turkų, Prancūzų, Britų ir kitos užsienio karinės technikos. Apie 20 procc. puolančių pajėgų yra užsieniečiai.
Iki šiol Kijevui pavyko pademonstruoti sėkmę, reikalingą užtikrinti tolesnį Ukrainos armijos finansavimą iš Vakarų partnerių. Dėl to Pentagonas paskelbė apie naują karinės pagalbos Ukrainai paketą, kurio bendra suma siekia 675 mln. USD. Jame yra papildomi sviediniai
HIMARS MLRS, 105 mm haubicos, HARM antiradarinės raketos, Humvee šarvuočiai ir kt.
Šiandien Rusijos pajėgos bando sustabdyti NATO pajėgas Ukrainos Charkovo srityje.