Mums rašo

Robotikos mokyklos Kosminių erdvėlaivių modeliavimo konkursas Balttechnika 2014 parodoje

Written by admin · 2 min read

Nuotraukas ir jų aprašymus galima naudoti iš: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.710502785675111.1073741847.117200238338705&type=3
Ketvirtadienį Balttechnika parodos metu vyko VšĮ Robotikos mokykla organizuotas moksleivių kosminių laivų projektavimo ir gamybos konkursas.
Dauguma moksleivių komandų per vieną dieną suprojektuotavo ir iš kartono pagamino po kosminį laivą.

Konkurse dalyvavo daugiau nei 50 moksleivių, kurie renginio metu buvo suskirstyti į naujas komandas, kad idėjų pilni moksleiviai geriau vieni su kitais susipažintų.

Šis konkursas buvo unikalus dėl moksleivių projektavimui naudoto profesionalaus inžinerinio paketo Solidworks, kuriuo projektuojami tikri lėktuvai ir fabrikai, bei dėl užduoties per vieną dieną pagaminti tai, ką moksleiviai suprojektavo. Konkursas mokytojams, moksleiviams ir parodos lankytojams pademonstravo naują būdą sėkmingai sudominti moksleivius inžinerinių įgūdžių siekimu. Moksleiviai su dideliu užsidegimu realybėje statė kompiuteriu ką tik sukurtus kosminių erdvėlaivių modelius.

Pateikdami mokymosi medžiagą viešai prieinamą internete robotikosmokykla.lt puslapyje, konkurso organizatoriai tikisi šiomis paprastomis ir įdomiomis mokymo priemonėmis sudominti daugiau mokytojų ir moksleivių. Tikimasi, kad moksleiviai, pradėję naudoti profesionalius inžinerinius įrankius, ateityje gebės kurti sudėtingas, pasaulyje konkurencingas darbą ir gyvenimą lengvinančias sistemas.

Konkursą surengti paskatino ir pagelbėjo Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA), prizus įsteigė ir konkursą parėmė UAB Precizika Metrology. Laureatus apdovanojo LINPRA direktorius Henrikas Mykolaitis ir UAB Precizika Metrology atstovas.

Lygiagrečiai konkursui taip pat vyko ir moksleivių technologinės kūrybos darbų paroda, besiskirianti nuo panašių analogų užsienyje tuo, kad moksleivius buvo bandoma supažindinti tarpusavyje tolesniam bendrų projektų siekimui. Parodos metu moksleiviai gavo kontaktų paieškos užduotis ir daugiausia naujų pažinčių užmezgę moksleiviai Nojus Kristijonas Kasperavičius, Adas Marcinkevičius iš Jonavos Ralio gimnazijos bei Šarūnas Mickus iš Antakalnio progimnazijos gavo DarysiuPats.lt įsteigtus prizus Arduino ir Seeeduino elektronikos programavimo rinkinius.

Projektavimo konkurse nugalėjo trys komandos, gavusios nuo 50 iki 100Lt vertės Modelis.lt parduotuvės dovanų čekius kiekvienam komandos nariui ir paguodos prizo skraidančios lėkštės prototipu nusipelniusi komanda, pasidalinusi bendrą 100Lt dovanų čekį.

Moksleiviai, dalyvavę konkurse mokėsi pagal viešai prieinamą Solidworks pamokų ciklą robotikosmokykla.lt internetiniame puslapyje. Pamokų ciklas ir mokytojų mokymai buvo rengiami pagelbstint projektui: „Patrauklios informacinių technologijų inovacijos kuria ateitį (PATINKA!)“ (projekto kodas p1-2.2-šmm-10-v-02-016) Neformaliojo ugdymo programa mokiniams „Kūrybinės technikos laboratorija“.

VšĮ Robotikos mokykla, šiuo metu rengianti moksleivių vasaros stovyklų ciklą vandens inžinerijos tematika, tikisi, kad įgiję projektavimo, programavimo ir gamybos numatytu laiku įgūdžius, moksleiviai ateityje taps nepralenkiamais inžinerijos profesionalais. Tuo tarpu jei taptų kitų sričių specialistais, gebės pasiūlyti netikėtus, darbą efektyvinančius sprendimus ir suburti komandą jiems įgyvendinti.

Komandos konkurso nugalėtojos buvo:
I vieta
Severin Vasilevskij, Vilniaus Lazdynų vidurinė mokykla, mokytojas Denis Potapčik
Nedas Rutkauskas, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija, mokytojas Eugenijus Leonavičius
Justina Puslytė, Vilniaus Naujininkų mokykla, mokytoja Violeta Sabonienė
Aurys Šilinga, Vilniaus Valdorfo mokykla, mokytoja Živilė Nižauskaitė

II vieta
Edvardas Mažeika, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija, mokytojas Eugenijus Leonavičius
Vilhelmas Rimkus, Vilniaus Karoliniškių gimnazija, mokytojas Romualdas Kličius
Dalia Viliūnaitė,  Vilniaus Valdorfo mokykla, mokytoja Živilė Nižauskaitė
Šarūnas Mickus. Robotikos mokykla, mokytojas Raimondas Jurgelaitis

III vieta
Daniil Sadomskij, Vilniaus Lazdynų vidurinė mokykla, mokytojas Denis Potapčik
Tautvydas Murinas, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija, mokytojas Eugenijus Leonavičius
Modestas Ruzgus, Vilniaus Naujininkų mokykla, mokytoja Violeta Sabonienė
Augustas Maniušis, Vilniaus Valdorfo mokykla, mokytoja Živilė Nižauskaitė

Turint klausimų dėl informacijos papildymo:
Paulius Briedis
+370 633 40003+370 633 40003 
info@robotikosmokykla.lt