Mums rašo

Sostinės mokyklose buvo švenčiama „Šeimos diena“

Written by admin · 1 min read

  Praėjusį penktadienį Vilniaus Senamiesčio vidurinėje mokykloje, kiek anksčiau Marinos Mižigurskajos vidurinėje ir kitose sostinės mokyklose buvo švenčiama Šeimos diena.

Šiais metais Šeimos dienos šventiniuose renginiuose nestigo moksleivių ir mokytojų išradingumo. Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos moksleiviai sukūrė malonų, šeimyninį mikroklimatą ne tik savo draugams, bet ir tėveliams.

Jie nuoširdžiai šoko (šokėjus parengė mokytojos Linos Klimaševskienės šokių studija „Šokio žingsnis“), deklamavo eiles ir dainavo, džiaugėmės gitaros mokytojo Vladimiro Jurjevo auklėtinio gitaros muzika. 

– Mūsų mokykla, tai antra šeima. Šiandien malonu matyti šventiškai besišypsančius žmones su švelniu, geru žvilgsniu. Būtent tokie žmonės sukuria tvirtas ir laimingas šeimas, kuriose užauga nuostabūs vaikai. Šeima – tai artimi ir brangūs žmonės, tie, ką mes mylim, iš ko imame pavyzdį, kam linkime gėrio ir laimės. Būtent šeimoje išmokstame šypsotis, būti atsakingais, rūpintis ir gerbti kitus, –  kalbėjo vaikai.

Mokyklos foje buvo atidaryta darbų ir dailės mokytojo Eduardo Sevalnevo mokinių darbų ekspozicija, greta galėjome stebėti istorijos mokytojo, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos ir Lenkijos bajorų sąjungos nario Žilvino Radavičiaus inicijuotą moksleivių piešinių parodą „Odė Tėvui“, kurią parengė dailės mokytoja Liudmila Šmugurova. Už kompiuterinės technikos priežiūrą buvo atsakingas informacinių technologijų inžinierius Miroslavas Bogdanovičius. Už renginio suorganizavimą buvo atsakinga direktorės pavaduotoja ugdymui Tatjana Suprunovič. Daug prie šio renginio prisidėjo einanti Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos direktorės pareigas Galina Mackel.

Ne mažiau įdomi buvo ir Marinos Mižigurskajos vidurinės mokyklos Naujosios Vilnios kultūros centro sausakimšoje salėje suorganizuota Šeimos šventė, už kurią buvo atsakingos pati šios mokyklos steigėja, rusų kalbos ir literatūros mokytoja-metodininkė Marina Mižigurskaja,  mokyklos direktorė Romualda Jefremova. Šiame renginyje dalyvavo ne tik pastarosios, bet ir Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos, Vilniaus r. Mickūnų vidurinės mokyklos liaudies dainų ir šokių ansamblis „Truskaweczka“, Vilniaus „Žaros“ vidurinės mokyklos, Vilniaus „Vilnios“ pagrindinės mokyklos, Vilniaus „Atžalyno“ pradinės mokyklos  moksleiviai su  savo šeimų nariais. Šventės metu nestigo nei dainų, nei šokių. Visus labai pralinksmino „Žaros“ vidurinės mokyklos moksleivių šokis „Eglutės“, sujaudino Vilniaus „Vilnios“ pagrindinės mokyklos moksleivių daina „Mes mylime Jus“.

Ypač įdomiai pasirodė Marinos Mižigurskajos vidurinės mokyklos moksleiviai, kurie pristatė puikiai surežisuotą pasaką-baletą „Apie žvejį ir auksinę žuvelę“, miuziklą „Love story“ („Meilės istorija“).

Pastarasis renginys tuo pačiu metu reiškė ir Marinos Mižigurskajos vidurinės mokyklos edukacinio projekto, kurio metu buvo pasidalinta savo pedagogine patirtimi su kitomis sostinės mokyklomis, finalą.

Šioje mokykloje vaikai neskirstomi pagal gabumus ir motyvaciją. Visiems suteikiamos vienodos tobulėjimo ir saviraiškos galimybės. Nenuostabu, kad  šventinį koncertą vedė buvęs šios mokyklos mokinys Aleksandras, kuris baigęs mokslus Didžiojoje Britanijoje, šiuo metu dirba Marinos Mižigurskajos vidurinės mokyklos psichologu.

Nuotraukose – renginio akimirkos. Autorius Žilvinas Radavičius