Mums rašo

Vincentas Sakas. Maitinkimės sveikai ir naudingai

Written by Redakcija · 5 min read

 Sako logo  slow food         logo kulin pav logo2NATŪRALUS LABAI LENGVAS IR VEIKSMINGAS KŪNO RIEBALŲ NAIKINIMO BŪDAS

Nors tai ir nebūtinas dalykas, kai patys mokame daryti mankštą, bet pripratę prie tinginio iš WELLNEO įsigykite Shiatsu masažuoklį su pristatymu į namus. Kainuos 170 Eurų. Instrukcijas rasite. Su juo kasdien darykite masažą rytais sėdėdami, per pietus atsigulę ant nugaros, užsidėkite ant pilvo masažuoklį ir masažuokite pilvo RIEBALUS, o vakarais prieš miegą ant jo atsigulę masažuokite nugarą.O DABAR SVARBIAUSIAS DALYKAS – KEISKITE MITYBĄ

Atsisakykite cukraus, saldumynų ir bet kokių gaminių su cukrumi. Kol sulieknėsite iki savo normalaus svorio, iš vis nevartokite pieno gaminių, atsisakykite duonos, batonų, bet kokių kepinių. Paskui, kai pasieksite savo normalų svorį, kai išsivalys blužnis, kepenys, inkstai ir žarnos, kai sunormalės kraujo spaudimas, limfų tėkmė, – galėsite vėl kepinius ir pieno produktus valgyti, tačiau riebalai jau nebesikaups ant pilvo ir sėdmenų.

Jūsų skrandis jau bus susitraukęs, dings alkio jausmas ir maisto reikės ne daugiau 300 gramų…

MITYBA PAPRASTA: iš ryto valgykite virtus, keptus kiaušinius, kiaušinienes, omletus su daržovėmis – ne daugiau 300 gramų. Per pietus – įprastus pietų valgius ypač daržovių sriubas (150 g), kepsnius, apkepus, troškinius (150 g), – sumoje ne daugiau 300 gramų (valgius ruoškite su kiauliniais taukais, lydytais vištiniais arba žąsiniais taukais, lydytu sviestu, bet ne aliejais). Pavakariams – po obuolį ar kriaušę ir 10 mirkytų riešutų. Vakarienei – košes, troškintas daržoves, daržovių apkepus tik su kaimišku arba lydytu sviestu ne daugiau 300 gramų.

KITĄ DIENĄ IŠ VIS NIEKO NEVALGYKITE, o paruoškite tris litrus atvėsinto virinto vandens su trimis šaukštais lietuviškų SUPERFUDO džiovintų ir sumaltų natūralių kas kartą vis kitokį aviečių, bruknių, gervuogių, mėlynių, juodųjų serbentų, spanguolių, šaltalankių arba žemuogių gėrimą ir nieko nevalgydami gerkite tik šį uogų gėrimą.

Džiovintuose uogose yra vitaminai A,B,C,D,E,K, amino rūgštys, fiziologiniai aktyvūs makro ir mikro elementai, flavaonoliai, ląsteliena, lipidai, proteinai. Tad šis gėrimas suteiks Jūsų organizmui naudingą ir reikalingą fiziologiniai aktyvų poveikį.

Džiovintos ir sumaltos natūralios uogos, be jokių priedų, dirbtinių saldiklių ar dažiklių, tinka visoms žmonių amžiaus grupėms, taip pat žmonėms netoleruojantiems glitimo, vegetarams, veganams. Skambinti Gediminui Paplauskui +37064034646, www.superfudo.shop, superfudoshop@gmail.com

Nutukėliai būsite pritrenkti – KAS DIENĄ NETEKSITE PO 2-3 KILOGRAMUS RIEBALŲ.

Liekniems šeimos nariams, vaikams būtiniausiai paruoškite sveikatinantį apsauginį imunitetą stiprinantį lietuviškų SUPERFUDO džiovintų ir sumaltų aviečių, bruknių, gervuogių, mėlynių, juodųjų serbentų, spanguolių, šaltalankių arba žemuogių vis kitokį gėrimą.

Be to įpratinkite visus šeimos narius – tik atsikėlus išskalauti burną šiltu vandeniu ir išgerti pusę puoduko šilto vandens su šaukšteliu 6%  tikro lietuviško obuolių acto. Tikras obuolių actas labai silpnas ir gerai padeda tiems, kas serga skrandžio opalige, ypač kas skundžiasi skrandžio rūgštingumu, sunkumu, bėdomis virškinant, padės išvengti širdies ir kraujagyslių ligų.

Tikras lietuviškas obuolių actas nesukelia rūgštingumo, o  atvirkščiai – pagerina jo šarmines reakcijas. Net jei pavalgius jaučiate sunkumą, skaudėjimą skrandyje, jei sustojo virškinimas, – negerkite visokiausių vaistų, o tik pusę puoduko šilto vandens su šaukšteliu 6%  tikro lietuviško obuolių acto.

Saugokite save nuo užsikrėtimo peršalimo ligomis, gripais ir jo atmainomis: parėjus iš gatvės pirmiausiai ūkiniu muilu gerai nusiplaukite rankas ir kuo dažniau plaukitės rankas (būtinai to reikalaukite iš vaikų), ypač prieš ruošiant ar imant į rankas valgį. Eidami į gatvę, parduotuvę ir darbe nešiokite kaukę, o į batus įdėkite po skiltelę česnako. Nebijokite jo kvapo, nes daug geriau česnaku kvepėti nei sirgti…

Šį pavasarį, kai jau auga miškiniai česnakai (rusiškai – čeremša), kasdien su jais ruoškite salotas, būtinai suformuokite rutuliukus ir įsidėję į burną kramsnokite…

Jei rasite imbiero, eidami į parduotuves ar vaistines, būtinai kramsnokite jo gabalėlį.

Parėję namo iš darbo arba lauko, tuoj pat nusiplaukite ūkiniu muilu rankas, suvalgykite porą šaukštų tikrų gyvų miško spanguolių arba bruknių arba nubrauktą šaukštą  džiovintų maltų bruknių arba spanguolių.

 gripas spamguoles    KAI PASAULYJE PRADĖJO SIAUSTI KORONAVIRUSAS, SVARBIAUSIAS DALYKAS YRA IMUNITETO PRIEŠ ŠĮ IR KITUS GRIPO VIRUSUS STIPRINIMAS

Plakikliu (blenderiu – kainuoja pigiau grybų) sutrinkite 70 g lietuviškų džiovintų miško bruknių arba spanguolių, 700 g atvėsinto virinto vandens, 500 g lietuviško liepų medaus, 50 g kaimiškų česnakų. Taip pat sutarkuokite 20g nuluptų laukų krienų, 20 g imbiero, sumaišykite su mišiniu, po to įmaišykite 10 g lietuviškos bičių duonelės, 5 g lietuviško medaus žiedadulkių, 5 g šviežiai pakepintų maltų garstyčių, 5 g šviežiai maltų cinamonų, 1g šviežiai maltų aitriųjų paprikų (galima sumalti kavos malūnėliu). Laikykite šaldytuve inde su dangteliu.

10 -15 minučių po to, kai ryte išgėrėte tikro obuolių acto,  išgerkite šaukštą sveikatinančio antigripino. Kas jaučiate, kad imunitetas nusilpęs, galite gerti po šaukštą prieš pietus ir prieš vakarienę. 

Korono viruso pandemijos laikotarpiu vaikus girdykite tik šviežiomis, ką tik išspaustomis šviežių daržovių, uogų ir vaisių sultimis, bet jokiu būdu neduokite vaikams gerti sulčių iš pakelio, nes tenai yra ne sultys, o chemizuoti ir supersaldinti pakaitalai, surogatai, jokiu būdu neduokite nuodingų bamblinių limonadų, niekada savo vaikams nepirkite gira nebuvusių „girų“ bei imunitetą alinančių cocapepsicolų, fantųspraitų, ir ypatingai žalingų, imunitetą naikinančių ir net nuodingų „energinių“ gėrimų, kurie uždrausti psichiniai normaliose šalyse. 

salotos darzoviu    Kasdien valgykite salotas iš lietuviškų meškinių česnakų, krapų, petražolių, ridikėlių ir svogūnlaiškių pasigardinę lietuvišku kanapių arba sėmenų aliejumi

Korono viruso pandemijos metu naudinga daug ir dažnai valgyti česnakų, svogūnų, šviežiai trintų krienų, ypač sveika  – rauginti agurkai, kitos daržovės ir vaisiais, dar geriau beveik kasdien, kas vakarą suvalgyti 100 g raugintų kopūstų, pagardintų smulkiai kapotais svogūnais ir kanapių arba sėmenų aliejumi.

cesnakai  Iš vis išmeskite iš savo mitybos marinuotus agurkus ir kitas marinuotas daržoves bei vaisius, ypač konservuotus kukurūzus, pupeles ir žirnelius.

Būtinai padėkite savo kūdikėlių imunitetui: nakčiai sutrinkite kelias  meškinio česnako lapelius arba česnako skiltelę į košelę ir įdėkite kūdikėliui į kojinytes nakčiai taip, kad česnakas per popierinę servetėlę liestų padukus.

Kai pasieksite savo normalų kūno svorį, kasdien ypač vakarais, valgykite kaimiškos juodos ruginės duonos su kaimišku sviestu, sočiai pabarstę kaimiškais česnakais. Parduotuvėse tikros duonos ir sviesto nėra, tik jų pakaitalai. Aš perku iš Panevėžio Jūratės Vytėnienės duoną su atvežimu į namus.

Valgius gaminkite su daug česnakų, daug svogūnų, patiekalus duokite ne su chemikalų ir krakmolo prifarširuotais parduotuviniais kečupais, o su savo arba kaimo žmonių paruoštomis garstyčiomis arba krienais.

Korono viruso pandemijos metu išmeskite iš valgiaraščio cheminiai ypatingai užterštą vištieną ir kalakutieną, perdirbtus mėsos gaminius (dešras, dešreles, kepenines, vyniotinius), krabų lazdeles, rūkytas ir kitaip ruoštas bei šaldytas žuvis, šaldytus bulvių ir miltų pusgaminius (cepelinus, koldūnus, virtinius, blynus, picas ir visą kitą jovalinį prastmaistį), išmeskite iš mitybos cheminiais preparatais ir išmatomis užterštas lašišas, doradas, pangasijas ir tilapijas, krevetes – būtent tie „maisto“ produktai naikina žmogaus imuninę sistemą.

Korono viruso pandemijos metu nevartokite konditerijos gaminius, nes juose esantis cukrus silpnina žmonių imuninę sistemą. Atminkite, kuo daugiau parduotuvinių sausainių, vaflių, pyragaičių, tortų, batonų ir bandelių, kitų šių dienų baltų miltų konditerijos gaminių, tuo greičiau naikinate savo organizmo imunitetą ir būtinai norite sirgti koronavirusu…

 Geriausias antigripinis inhaliatorius – česnako stagarų dūmai, nes jie iš kart sunaikina bet kokio gripo bacilas. Atsiradus pirmiesiems peršalimo ar gripo požymiams, pradėjus snargliuoti, tuoj pat čiupkite česnakų stagarą, uždekite jo galą, užgesinkite, o aitrius jo dūmus kvėpkite į save per atvirą burną ir nosį kiek galima giliau, kad apimtų net smulkiausius bronchus. Būtinai namuose turėkite česnakų, dažnokai padeginkite česnakų stagarus ir patiems jais pakvėpuokite, ir kambarius, ypač vaikų, pakvėpinkite.

Suskaudus gerklei, išvirkite bulvių su lupenomis, nupilkite vandenį ir, užsidengę galvą rankšluosčiu, kvėpkite į save per atvirą burną ir nosį kiek galima giliau, kad bulvių garai apimtų net smulkiausius bronchus.

Svarbiausiai – mūvėkite šiltas kojines, geriausiai vilnones. Jei pajutote negalavimą, pakaitinkite kojas karštame vandenyje su garstyčiomis, nušluostykite, apsimaukite vilnones kojines ir griūkite lovon. Jokių televizorių, – tik knygą į rankas…

Nėra geresnio vaisto už garinę lietuvišką pirtį, tačiau ne visi jas turi. Todėl du kartus per savaitę prieš einant gulti pasidarykite 45 laipsnių karščio vonią ir sėdėkite karštame vandenyje 10 minučių. Kam sunku, ką kamuoja širdies negalios, apsišlakstykite galvą, krūtinę šalia pasidėtu šaltu vandeniu. Išlipę apsišluostykite, susivyniokite į lininę ar medvilninę paklodę, gulkite į lovą ir apsiklokite. Kai gerai išprakaituosite, pasikeiskite patalynę ir ramiai… miegokite…

O svarbiausiai korono viruso pandemijos metu nereikėtų gerti alkoholinių gėrimų ir jokių būdu nevalgyti parduotuvėje pirktų konditerijos gaminių, kuriuose yra daug chemikalų, naikinančių mūsų organizme esančias kovingas, imunitetui būtinas bakterijas.

logo Sakas 5      logo kulinar guru 4

      Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas

Vincentas Sakas

Mob. tel. +370617 24 338

El.paštas: vsakas@gmail.com

Melnragė, 2020.04.07