Redakcijos langas

Buvęs JAV prezidentas Donald Trump’as pripažintas nekaltu dėl maišto kurstymo. Jis IŠTEISINTAS.

Written by Redakcija · 1 min read

Vienas garsiausių JAV Konstitucijos žinovų, Harward universiteto profesorius emeritus Alan Dershowitch dar iki apkaltos svarstymo Kongrese, ne kartą buvo pareiškęs, kad būsimas procesas yra negalimas, nes visiškai prieštarauja JAV Konstitucijai. Jau po svarstymų, jis dalyvavo Newsmax surengtoje laidoje:

Alan Dershowitz to Newsmax TV: Trump’s Lawyers ‘Have Won’ 

Įrašas, deja, panaikintas youtube.com paskyroje…, bet išliko Newsmax TV

https://www.newsmax.com/newsmax-tv/dershowitz-trump-senate-impeachment/2021/02/12/id/1009847/?ns_mail_uid=2b7cb3b0-cdd1-48ea-8154-e0b7151a7d77&ns_mail_job=DM190710_02132021&s=acs&dkt_nbr=010504aq57l6

****************************

Šeštadienį, vasario 13 d. JAV senatoriai balsavimu pripažino nekaltu dėl maišto (sausio 6 d.) kurstymo. Iš 100  Senato narių, ne mažiau  dviejų trečdalių turėjo palaikyti kaltinimą, o kad išteisintų – ne mažiau 34 senatorių palaikymas. Net 43  respublikonų partijai atstovaujantys senatoriai pripažino buvusį prez. D. Trump’ą nekaltu. 57 Senato nariai, kurių tarpe ir 7 respublikonai balsavo už pripažinimą kaltu.

Po balsavimo D. Trump’as pasveikino Senatą ir tuo pačiu pareiškė: . „Mūsų istorinis, patriotinis ir gražus judėjimas padaryti Ameriką vėl didžią (Make America Great Again – MAGA-red.) dar tik prasidėjo. Ateinančiais mėnesiais turėsiu daug kuo su jumis pasidalyti ir tikiuosi, kad galėsiu tęsti mūsų neįtikėtiną kelionę kartu, kad pasiektume Amerikos didybę visiems mūsų žmonėms”.

  Iki D. Trump’o apkalta buvo pareikšta tik dviem JAV prezidentams – Bill Clinton’ui 1999 m. ir Andrew Johnson’ui 1868 m. Abu jie taip pat buvo išteisinti Senate. D. Trump’as – pirmasis prezidentas, kuriam teko patirti du apkaltos procesus – jis buvo išteisintas 2020 metais dėl kaltinimų piktnaudžiavimu valdžia. Be to, tai buvo pirmas kartas istorijoje, kai teisiamas jau nebeužimantis valstybinio posto prezidentas.

 JAV Atstovų rūmų Respublikonų komitetas (ARRK) pranešė apie respublikonų planus 2022 m. tapti dauguma Atstovų rūmuose. Ketinama kreiptis  į 47 apygardas, kuriose yra nemažai abejojančių demokratų.
Pasak ARRK pirmininko Thom Emmerio, tai taps įmanoma, nes, vos pradėjus dirbti Joe Biden administracijai jau pastebimas ženklus darbo vietų sumažėjimas. Jis teigė: „Mes priversime demokratus prisiimti atsakomybę dėl jų socialistinės darbotvarkės. Mūsų tikslas – neleisti atimti lėšų iš policijos, vyriausybės remiamos sveikatos apsaugos sistemos ir kitų amerikiečiams svarbių dalykų.“

REDAKCIJA