Religija

Pirmasis 2015-ųjų Sinode dalyvausiančių vyskupų sąrašas džiugina – daug ištikimų gyvybei bei šeimai vardų

Written by admin · 1 min read

Vatikanas paskelbė pirmąjį 2015-ųjų metų spalio mėnesį Sinode dalyvausiančių vyskupų sąrašą. Tiems, kurie įdėmiai sekė skandalingąjį 2014 metų ekstraordinarinį Sinodą, bent jau kai kurie vardai šiame sąraše pasirodys raminantys.

JAV vyskupų sąraše yra tokie ortodoksinės katalikybės gynėjai kaip Filadelfijos arkivyskupas Charlesas Chaputas, Los Andželo arkivyskupas José Horacio Gómezas bei stiprus gyvybės gynėjas kardinolas Danielis DiNardo.

 

Chaputas buvo vienas iš tų vyskupų, kurie spalį viešai kritikavo Sinodo sprendimus. Kai kuriems vyskupams keliant nepasitenkinimą dėl blogo organizuotumo ir neatitikimo tarp to, kas buvo sakoma Sinodo salėje bei to, kas vėliau buvo parašyta paviešintame dokumente, Chaputas, ilgą laiką buvęs vienas iš stipriausių Katalikų doktrinos gynėjų tarp JAV hierarchijos, pavadino šią betvarkę „velnio darbu“.

„Mane labai lūdina tai, kas įvyko. Manau, kad ši betvarkė yra sukelta velnio ir įspūdis apie Sinodą, kuris pasiekė žmones, buvo tikrai chaotiškas“, tada teigė arkivyskupas.

Arkivyskupas Gómezas, kuris iš kardinolo Rogerio Mahoney perėmė vieną iš labiausiai homoseksualams palankių arkivyskupijų Vakarų pasaulyje, yra žinomas dėl to, jog sustabdė vieno dvasininko veiklą dėl to, jog šis gynė gėjų „santuokas“.

Kitas asmuo JAV sąraše yra kardinolas DiNardo, JAV Vyskupų konferencijos viceprezidentas. Jis buvo girdimas balsas įvairiuose konfliktuose tarp Bažnyčios ir JAV valdžios, ypač dėl sąžinės laisvės, Obamos administracijos palankumo kontracepcijai ir bandymo abortų legalizacijos klausimą vėl sugrąžinti and įstatymų leidybos „stalo“.

Afrikos sąraše labiausiai džiuginantis vardas yra Akros (Gana) arkivyskupas Gabrielis Charlesas Palmeris-Buckle. 2009 metais arkivyskupas Palmeris-Buckle viename interviu pasakė, jog pritaria savo broliams vyskupams ir smerkia Vakarų organizacijų bandymus normalizuoti homoseksualumą Afrikos šalyse.

„Žinau nevyriausybinių organizacijų, kurios berniukams už dyką daliną prezervatyvus ir lubrikantus, kad šie galėtų užsiimti homoseksualiais lytiniais santykiais. Aš tai žinau. Jie juos mėto už dyką. Žinau nevyriausybinių organizacijų darbuotojų, kurie daug bendrauja su berniukais ir stengiasi juos „supažindinti“ su homoseksualiais santykiais.

Kitas siurprizas šiame sąraše yra vyskupas Charlesas Edwardas Drennanas iš Palmerstono, Naujosios Zelandijos ir tai, jog kardinolas Johnas Dew bus tik pavaduotojas. Kardinolas Dew ne tik yra Naujosios Zelandijos Vyskupų konferencijos prezidentas, bet ir buvo girdimas balsas tarp tų, kurie siūlė atsisakyti tradicinio Bažnyčios mokymo apie lytinius santykius.

Airijoje vienas iš sąrašo narių yra arkivyskupas Eamonas Martinas, Airijos Vyskupų konferencijos prezidentas ir vienas stipriausių balsų kovoje prieš bandymus Šiaurės Airijoje legalizuoti abortus.

Lifesitenews.com