Religija

Popiežiaus Pranciškui jaunimui: Rinkitės gyventi, ne veltėdžiauti

Written by admin · 1 min read

Dvi dienas trukusi popiežiaus Pranciškaus pastoracinė kelionė į Turiną baigėsi. Pasak paties popiežiaus ir jo atstovų, susitikimų būtų įvairių: ir su ligoniais, ir su saleziečiais bei valdiečiais, ir su darbininkais. Popiežius meldėsi ir priešais Turino drobulę. Buvo susitikęs ir su savo artimaisiais – iš Turino kilusi jo tėvo šeima.

Sekmadienio vakarą popiežius Pranciškus skyrė Turino arkivyskupijos jaunimui. Susitikimas vyko po atviru dangumi centrinėje miesto aikštėje. Pagarbinę Pasaulinės jaunimo dienos Kryžių, specialiai atgabentą iš Krokuvos, jauni krikščionys popiežiui uždavė klausimų apie meilę, gyvenimą, draugus. Skelbiame popiežiaus atsakymo ištraukas, paskelbtas „Vatikano radijo“ puslapyje.

 

 

„Nenoriu moralizuoti, bet kartais ir Petro įpėdiniui tenka surizikuoti, kai nori ištarti tiesos žodį: Meilė yra darbuose, bendravime, meilė pagarbi žmonėms, nesiekia išnaudojimo, todėl meilė skaisti. Todėl ir jūsų prašau, kad būtumėt skaistūs. Būkite skaistūs šiame hedonistiniame pasaulyje, kuriame reklamuojami malonumai, pramogos, geras gyvenimas.“

Popiežius kvietė nepasiduoti nevilčiai, kurią jaučia daugelis, kaip ir pasaulio logikai, kuri pripažįsta tik individualius interesus ir pinigą, net kruvinų konfliktų kaina.

„Eikite prieš srovę, – kvietė Pranciškus. – Būkite drąsūs, negyvenkite dėl tokių vertybių, kurios yra kaip muilo burbulas. Svarbu ir meilė, ir gyvenimas, ir draugystė. Evangelijoje šie trys žodžiai kryžiuojasi ir vienas kitą papildo, jų šakinis bendra, t.y. noras gyventi!“

Ta proga Popiežius priminė jaunimui ir jų bendraamžio pal. Petro Jurgio Frassati gyvenimo pavyzdį ir vieną jo pasakymą: „Gyventi, ne veltėdžiauti“ („Gyventi be tikėjimo, be ginamo paveldo, be kovos už tiesą nėra gyvenimas, o veltėdžiavimas. Niekuomet neturėtume veltėdžiauti, o gyventi“.)
tiesos.lt