Religija

Popiežius Pranciškus į Vatikaną pritraukia trigubai daugiau žmonių nei Benediktas XVI

Written by admin · 38 sec read

Popiežius Pranciškus pirmaisiais savo popiežiavimo metais į audiencijas, mišias ir kitus renginius Vatikane pritraukė daugiau nei 6,6 mln. žmonių, informuoja BBC.

Statistikos duomenys apima laikotarpį nuo pernai kovo, kai Pranciškus tapo popiežiumi, iki 2013 metų pabaigos. Jo pirmtakas popiežius Benediktas XVI per visus 2012 metus į Vatikaną pritraukė tik 2,3 mln. žmonių. Vatikanas teigia, kad duomenys paremti bilietų į popiežiaus renginius pardavimais ir apytiksliais skaičiavimais, kiek žmonių stebėjo jo savaitinius pasirodymus Šv. Petro aikštėje.

 

Argentinietis popiežius Pranciškus, kurį žurnalas „Time“ išrinko metų žmogumi, yra pirmasis Romos katalikų Bažnyčios vadovas iš Lotynų Amerikos. Jis taip pat yra pirmasis popiežius jėzuitas. Buvęs Buenos Airių vyskupas Chorchė Marijus Bergolijus (Jorge Mario Bergoglio) tapęs popiežiumi pasirinko 12-ojo amžiaus Italijos šventojo Pranciškaus vardą. Šv. Pranciškus stengėsi padėti vargšams ir buvo nusistatęs prieš aristokratišką gyvenimo būdą. Popiežius Pranciškus atsisakė popiežiams būdingo perdėto formalumo ir tikimasi, kad 2014 metais jis paskelbs svarbias Bažnyčios organizacijos reformas.