Religija

„Taigi budėkite, nes nežinote nei dienos, nei valandos“ (Mt 25,13).

Written by admin · 52 sec read

Lapkričio mėnesio pirmas sekmadienis mums aiškiai primena kiekvieno mūsų atsakomybę už savo gyvenimo kokybę. Tokie pamąstymai arba vieši teigimai, kad: – „viskuo pasirūpins Dievulis“, „nieko čia jau nepakeisi“, „kiekvienas žmogus gimsta su sava lemtim“, – Jėzaus yra aiškiai įvardijami, kaip paikumas ir nedovanotinai žalingas tiek dvasinis, tiek medžiaginis apsileidimas.

Pasirodo, Jėzus vienodai griežtą žodį turi tiek veidmainiams, tiek tinginiams ir tiek apsileidėliams.

Jėzaus palyginime apie dangaus karalystę, kai protingumui priešpastatomas paikumas, pateikiamas pavyzdys apie dešimt mergaičių su žibintais rankose išėjusių pasitikti jaunikio…

O taip, paikumas lygiai taip pat vienodai gali privesti žmogaus gyvenimą prie katastrofiškų pasekmių.
1988 m. balandžio mėnesio vakaro žinios JAV parodė liūdną vaizdą apie vieno fotografo parašiutininko likimą. Eilinio grupės parašiutininkų pasirodymo ore metu šis fotografas kaip visada su visais iššokęs iš lėktuvo ėmėsi savo darbo. Tačiau leidžiantis į žemę niekaip negalėjo išskleisti savo parašiuto ir to pasėkoje tragiškai žuvo. Netrukus po šio skaudaus įvykio paaiškėjo žiauri nelaimės priežastis. Pasirodo, parašiutininkas buvo pamiršęs užsidėti parašiutą!!!

Jėzus šio sekmadienio Evangelijoje aiškiai primena, kad joks mūsų gyvenimo žibintas, be Dievo, tai yra be alyvos, yra tuščias ir nieko vertas. Ar dieviška alyva visada tinkamai paruošta ir mano gyvenimo žibintui?

Atsiuntė Algis Bučinskas, Australija