Religija

Vašingtone išniekinta Dievo Motinos statula: nupjautos rankos ir sudaužytas veidas

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
 

Apsaugos kamerų įrašuose matyti, kaip vienas vyras puola Fatimos Dievo Motinos statulą, nupjauna jai rankas ir daužo veidą, – sakoma Nacionalinės Nekaltojo Prasidėjimo šventovės bazilikos Vašingtone pareiškime.

„Susisiekėme su valdžios institucijomis ir, nors mums labai skaudu dėl šio incidento, meldžiamės už kaltininką, užtariant Švenčiausiajai Mergelei Marijai“, – apie incidentą sakė bazilikos rektorius monsinjoras Walteris Rossi (Valteris Rosis).

Statula, suformuota iš Carrara marmuro, yra bazilikos Rožinio take ir sode. Apsaugos darbuotojai apgadinimus aptiko pirmadienio rytą atidarydami baziliką.

„Peržiūrėjus apsaugos kamerų įrašus nustatyta, kad sekmadienio vakarą į užrakintą sodą pateko vyriškis, perlipęs jo tvorą“, – sakė Rossi. „Tada jis ėmė pjaustyti Švenčiausiosios Motinos rankas ir plaktuku daužė statulos veidą. Išeidamas jis pašalino jos rankas“. Šis asmuo taip pat nupjovė kryžių nuo Marijos karūnos viršūnės ir dėvėjo kaukę. Šiuo metu bazilika stebėjimo kamerų vaizdo įrašo neskelbia.

Tada jis ėmė pjaustyti Švenčiausiosios Motinos rankas ir plaktuku puolė jos veidą. Išeidamas jis atėmė jos rankas.

Spalio mėnesį Jungtinių Valstijų katalikų vyskupų konferencija (toliau USCCB) nustatė, kad nuo 2020 m. gegužės mėn. buvo pranešta apie 100 vandalizmo atvejų katalikiškose JAV vietose.

Tuo metu Niujorko kardinolas Timothy Dolanas (Timotis Dolanas) ir Oklahomos arkivyskupas Paulas Coakley (Paulas Koaklis), JAV vyskupų konferencijos religinės laisvės ir vidaus teisingumo komitetų pirmininkai, pasmerkė „neapykantos aktus“, tačiau pabrėžė, kad svarbu kreiptis į kaltininkus malda ir atleidimu.

„Apie šį reiškinį dar daug ko nežinome, tačiau tokie įvykiai tikrai nurodo, kad mūsų visuomenei labai reikia Dievo malonės“, – sakė jie.

laikmetis.lt