Šalis, kurioje gyvename

Andrius Švarplys: Keli pastebėjimai apie krikščioniškus motyvus D. Trumpo sveikinime Šv. Kalėdų proga

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Andrius Švarplys: Keli pastebėjimai apie krikščioniškus motyvus D. Trumpo sveikinime Šv. Kalėdų proga

Įdomus momentas. D. Trumpo kalėdiniame sveikinime yra aiškus krikščioniškas išpažinimas: „Šiuo šventu metu krikščionys švenčia didžiausią stebuklą žmonijos istorijoje…  Mūsų Viešpats ir Išganytojas…  Per Kalėdas mes dėkojame Dievui, kad Jis siuntė savo Sūnų atnešti ramybę mūsų sieloms ir džiaugsmą pasauliui“.

https://www.youtube.com/watch?v=tvtO9f_bcQM&feature=emb_title

Didžioji dalis pranešimo skirta kovido pandemijai ir vakcinai, dėkojama medikams, drąsiems ir nesavanaudiškiems amerikiečiams, teisėsaugos ir kariuomenės pareigūnams.

Anksčiau B.Obama per savo dvi kadencijas pabrėžtinai vengdavo krikščioniškų nuorodų Kalėdiniame sveikinime ir linkėdavo „laimingų atostogų“, „linksmo atostogų meto“. 2011, 2012 ir 2014m. vietoj Kalėdų, Kristaus ar net Kalėdų Senelio paminėjimo kalėdiniame atviruke jis pasirinko savo šunų Bo ir Sunny pėdų atvaizdus.

2017 m. po D.Trumpo kalėdinio sveikinimo, kuriame jis irgi pasakė, kad „švenčiame mūsų Viešpaties ir Išganytojo Jėzaus Kristaus gimimą“, „Newsweek“ žurnalas apkaltino Trumpą ir išspausdino straipsnį pavadinimu: „Kaip Trumpas ir naciai pavogė Kalėdas, kad paskatintų baltųjų nacionalizmą“ („How Trump and the Nazis Stole Christmas to Promote White Nationalism“).

„Washington Post“ tuomet irgi sureagavo, kad „mūsų vyriausiasis kariuomenės vadas skatina karą prieš žydus ir musulmonus“.

Panašiai ir Europoje, kai 2005 m. aukščiausiu politiniu lygiu kilo ginčas dėl krikščionybės paminėjimo Europos Konstitucijos preambulėje – pasimatė, kad krikščionybė jau nebėra Europos politinio elito tapatybė.

Naujoji globalistinė leftistinė/komunistinė politika primetė kaltę Vakarams ir verčia gėdintis savo tapatybės ir religijos. Šito proceso mastai Lietuvoje dar nesuvokiami.