Šalis, kurioje gyvename

Aptartos Lietuvos IRT sektoriaus įmonių verslo plėtros JAV galimybės

Written by admin · 1 min read

Rugpjūčio 14 d. LR generaliniame konsulate Čikagoje lankėsi nacionalinio informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus asociacijos „Infobalt“ vykdomasis direktorius Paulius Vertelka.

 

Susitikimo metu aptartos galimos bendradarbiavimo sritys, siekiant skatinti IRT paslaugų ir produktų eksportą į JAV.

Generalinis konsulas Marijus Gudynas pasakojo apie Čikagoje veikiančius rizikos kapitalo fondus, kurie potencialiai domėtųsi investicijų į Lietuvos informacinių technologijų įmones galimybėmis. Diplomato nuomone, svarbu kurti ir plėtoti duomenų bazę apie investuotojams patrauklius Lietuvos verslus bei užtikrinti nuolatinį informacijos apie juos srautą, rengiant išvažiuojamąsias verslo misijas, pristatymus, susitikimus ir pan. „Lietuvos IRT sektorius, kuris jau įrodė savo konkurencingumą Europoje, o specialistų kvalifikacija tenkina stambių JAV įmonių kokybės reikalavimus, yra pribrendęs aktyviau žengti į šimtamilijoninę JAV rinką, tiek siūlant savo produktus, tiek verslo idėjas. Tą įrodo ir pirmi sėkmingi lietuviškų startuolių, dirbančių IT srityje, pavyzdžiai“, – sakė M. Gudynas.

P. Vertelka informavo generalinį konsulą apie šiuo metu „Infobalt“ vykdomas eksporto skatinimo priemones, kuriomis siekiama padėti IT įmonėms pristatyti savo paslaugas bei produktus užsienyje, įskaitant ir JAV. Taip pat kalbėta apie naujų IRT srities talentų pritraukimo aktualumą, Lietuvos įmonių galimybes dalyvauti JAV viešuosiuose pirkimuose bei Lietuvos kaip itin aukštos kokybės IT paslaugų tiekėjos įvaizdžio formavimo svarbą.

Susitikimo pabaigoje M. Gudynas pasidžiaugė, jog P. Vertelka, dešimtmetį gyvenęs ir išsilavinimą įgijęs Čikagoje, grįžo į Lietuvą, kur pritaikė sukauptą patirtį ir žinias. Šis ir kiti panašūs pavyzdžiai turėtų įkvėpti daugiau talentingų tautiečių grįžti gyventi į Tėvynę ir prisidėti prie jos kūrimo.

Nuotraukoje: (iš kairės) „Infobalt“ direktorius P. Vertelka ir generalinis konsulas M. Gudynas