Tėvynė mūsų

Kurk Lietuvai – JJP programa

Written by admin · 3 min read

  „Kurk Lietuvai“ darbas Anykščiuose – tarp geriausių regionų projektų visoje Europoje
Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ dalyvių Miglės Satkauskaitės ir Eimanto Matulaičio Anykščiuose suburtas bendruomenių verslo paramos tinklas tapo vienu Europos regioninio bendradarbiavimo organizacijos (REVES) apdovanojimų „REVES Excellence Awards 2015“ laureatų.

 Vasarį Anykščiuose veiklą pradėjęs paramos tinklas šiuo metu vienija septyniolika patarėjų, konsultuojančių 25 Anykščių rajono vietos bendruomenes. Paramos tinklas padeda bendruomenėms kurti ir įgyvendinti įvairias smulkaus verslo idėjas.
REVES apdovanojimų dalyvius sveikinęs ES Regionų komiteto viceprezidentas Karlas-Heinzas Lambertzas pabrėžė socialinės ekonomikos įtaką ir svarbą Europos gerovės kūrimui. REVES organizatoriai tikisi, kad Anykščiuose įgyvendinta JPP „Kurk Lietuvai“ iniciatyva prisidės prie socialinių problemų sprendimo ne tik Lietuvoje, bet ir taps pavyzdžiu kitiems ES šalių regionams.

Apdovanojimuose pristatytos iniciatyvos – tai socialinių problemų sprendimo pavyzdžiai pasitelkiant ekonomiką. Geriausiu pripažintas švedų projektas, kurio tikslas padėti jaunoms moterims ir mamoms integruotis į darbo rinką ir išmokti verslumo įgūdžių. JPP „Kurk Lietuvai“ inicijuotas Anykščių verslo paramos tinklas – vienintelis komisijai pristatytas projektas iš Baltijos šalių. Daugiausia socialinių inovacijų projektų buvo sulaukta iš Italijos ir Prancūzijos.

Apibendrindama JPP „Kurk Lietuvai“ projektu pasiektus rezultatus, JPP dalyvė M. Satkauskaitė pastebėjo, jog pirmiausia tenka dirbti su požiūrio keitimu. Anykščių rajone užtenka viso: stiprių bendruomenių, talentingų bei iniciatyvių žmonių ir verslo galimybių, tiek turizmo industrijoje, tiek smulkiųjų amatų gamyboje. Tačiau socialinio verslo idėja dažnai gąsdina žmones vien dėl istorinės patirties ir neigiamomis asociacijomis.

JPP „Kurk Lietuvai“ dalyviai ne tik prisidėjo prie konkrečių socialinių verslų atsiradimo ar vystymo, bet ir prie pačios socialinio verslo koncepcijos kūrimo Lietuvoje. Šiandien socialinis verslas įgauna vis didesnę svarbą. Europos Komisijos duomenimis, kas ketvirta nauja kompanija Europoje yra socialinis verslas, o Prancūzijoje, Belgijoje ir Suomijoje tokių yra net trečdalis. Be to, Europos Sąjunga socialinį verslą įvardina kaip vieną pagrindinių įrankių kovoti su nedarbu ir augančia socialine atskirtimi.

Ūkio ministerijai patvirtinus socialinio verslo koncepciją, tikimasi, kad Lietuvoje bus rimčiau žiūrima į socialinės ekonomikos plėtrą ir atsiras socialinio verslo modelį apibrėžiantys ir skatinantys įstatymai. JPP „Kurk Lietuvai“ dalyviai džiaugėsi, kad programa leido prisidėti prie pirmųjų socialinės ekonomikos žingsnių Lietuvoje ir inicijuoti tarptautinio pripažinimo sulaukusį projektą. 

Tarptautiniu mastu pripažinta užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ ir Ūkio ministerijos iniciatyva yra tęsiama ir šių metų rudenį jau ketvirta JPP „Kurk Lietuvai“ karta pradės darbus viešojo sektoriaus institucijose. Šiais metais didžiausias dėmesys bus skiriamas verslo ir investicinės aplinkos gerinimui ir investicijų bei verslumo skatinimui. Atranka į 2015 – 2016 m. JPP „Kurk Lietuvai“ jau prasidėjo bei tęsis iki š.m. rugsėjo 6 d. Daugiau informacijos: www.kurklt.lt

Apie JPP „Kurk Lietuvai“

Jaunųjų profesionalų programa (JPP) „Kurk Lietuvai“ – pirmoji ir kol kas vienintelė profesinio tobulinimo ir gerosios užsienio praktikos pritaikymo programa Lietuvoje, kuri suteikia galimybę tarptautinės patirties turintiems jauniems profesionalams savo žiniomis ir idėjomis prisidėti prie modernios Lietuvos ateities kūrimo.

Daugiau informacijos:
Agila Barzdienė | JPP „Kurk Lietuvai“ vadovė
Tel: +370 5 219 4313 | Faks: +370 5 212 0160
agila.barzdiene@investlithuania.com

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Lietuvos institucijose dirbs iš užsienio grįžę jaunieji profesionalai

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ ir Ūkio ministerijos 2012 m. inicijuota Jaunųjų profesionalų programa (JPP) „Kurk Lietuvai“ tęsis ir 2015-2016 m. Rugpjūčio 4 d. pradedama jau ketvirtosios JPP „Kurk Lietuvai“ kartos atranka, o jaunieji profesionalai šalies viešojo sektoriaus institucijose pradės dirbti šį rudenį.

Per trejus programos įgyvendinimo metus joje dalyvavo 76 dalyviai, kurie pateikė per 300 pasiūlymų, prisidedančių prie šalies konkurencingumo didinimo ir viešojo sektoriaus efektyvinimo. Įgyvendinant JPP „Kurk Lietuvai“ projektus buvo bendradarbiauta su daugiau nei 50 skirtingų viešojo sektoriaus institucijų.

Ypač didelės sėkmės sulaukė programos plėtra į šalies savivaldybes nuo 2014 m. spalio mėn., kuriose buvo įgyvendinti vietos bendruomenių verslumą skatinantys, investicinę aplinką gerinantys, regionų turizmo potencialą didinantys ir kt. projektai. Pavyzdžiui, JPP „Kurk Lietuvai“ iniciatyva, kartu su atvirų duomenų organizacija ir Ūkio ministerija, buvo sukurta grįžtamojo ryšio sistema, internetinėje erdvėje sudaranti galimybę verslo subjektams pateikti grįžtamąjį ryšį po verslo priežiūros institucijų atliktos patikros ir tokiu būdu prisidėti prie verslo priežiūros institucijų veiklos efektyvinimo.

„Mūsų valstybės strateginiuose dokumentuose numatyti ambicingi tikslai gerinti šalies konkurencingumą įvairiose srityse. Norint lygiuotis į klestinčias pasaulio valstybes, būtina panaudoti tarptautinę patirtį, įgalinti šalyje ar užsienyje esančius profesionalus pritaikyti savo žinias šalies vystymuisi. Jaunieji profesionalai iš JPP „Kurk Lietuvai“ jau ne kartą įrodė, kad gali rezultatyviai įgyvendinti įvairius šalies ūkio konkurencingumą didinančius projektus ir pasiekti ambicingų tikslų. Ši programa taip pat yra sulaukusi tarptautinio pripažinimo iš Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų, todėl Ūkio ministerija dėjo pastangas, kad būtų užtikrintas jos tęstinumas“,  ̶  teigia ūkio viceministrė Rasa Noreikienė, koordinuojanti sėkmingą programos tęstinumą.

Viceministrė pastebi, kad 2015-2016 m. didžiausias dėmesys įgyvendinant programą bus skiriamas tokioms temoms kaip investicinės ir verslo aplinkos gerinimas, verslumo ir investicijų skatinimas. „Ši programa auga ir evoliucionuoja. Kartu su „Investuok Lietuvoje“ siekiame užtikrinti, kad jaunųjų profesionalų įgyvendinti projektai atneštų realių teigiamų permainų, o tam reikalingas ne tik pačių dalyvių, bet ir viešojo sektoriaus institucijų indėlis“, – pažymi R. Noreikienė.

Nuo programos pradžios JPP „Kurk Lietuvai“ organizatoriai jau yra sulaukę CV iš kelių šimtų tarptautinę patirtį turinčių jaunųjų profesionalų, norinčių dalyvauti programoje. Potencialūs kandidatai tarptautinės patirties sėmėsi daugiau nei 30 skirtingų šalių. Šiais metais į JPP „Kurk Lietuvai“ atrinkti dalyviai, per vienerius metus atliks po 2 rotacijas skirtingose viešojo sektoriaus institucijose.

Šių metų atranka taip pat bus išskirtinė. Kandidatai jau dalyvaudami atrankoje žinos potencialias problemas, kurios bus sprendžiamos pirmosios dalyvių rotacijos metu. Planuojama, kad šios atrankos metu atrinkti jaunieji profesionalai pradės įgyvendinti projektus 2015 m. lapkričio mėnesį. Daugiau informacijos apie programą: www.kurklt.lt

Daugiau informacijos:
Agila Barzdienė | JPP „Kurk Lietuvai“ vadovė
Tel: +370 5 219 4313 | Faks: +370 5 212 0160
agila.barzdiene@investlithuania.com

Monika Poškaitytė

Viešųjų ryšių projektų vadovė | Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

Tel. +370 5 204 7821 | Mob. +370 674 46673

monika.poskaityte@investlithuania.com

INVESTUOK LIETUVOJE

Jogailos g. 4, LT – 01116 Vilnius, Lietuva

www.investuoklietuvoje.lt

Mums rašo

Kurk Lietuvai

Written by admin · 2 min read

                                                       

Liko tik 1 mėnuo prisijungti prie jaunųjų profesionalų programos ,,Kurk Lietuvai”

(more…)