Šalis, kurioje gyvename

Arvydas Daunys. Jis parodė pasauliui, kaip reikia kovoti už savo idėją – be baimės, oriai ir iki galo

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Arvydas Daunys. Jis parodė pasauliui, kaip reikia kovoti už savo idėją – be baimės, oriai ir iki galo

Šiandien D.Trampas paskutinę dieną Amerikos prezidentas.

Jis iki galo liko ištikimas tam, ką tvirtino visą laiką, jog laimėjo rinkimus.

Jis nepasveikino Baideno ir net nepaskambino jam. Jis nedalyvaus inauguracijos ceremonijoje ir rytoj Andrew jungtinėje bazėje jam bus surengta atsisveikinimo ceremonija su raudonu kilimu.

Jo žmona Melania Tramp pasielgė taip pat – ji nepasveikino ateinančios naujosios pirmosios ledi ir nepasikvietė jos tradiciškai pasivaikščioti po Baltųjų rūmų sodą ir atsigerti arbatos.

Ape ką aš čia?

JAV suskaldyta. Žmonės nebenori gyventi kaip gyvenę – melo ir korupcijos liūne, o kiti nenori keistis, nes jiems ta situacija naudinga. Kurie laimės?

Aš norėčiau pasakyti, jog taip pastatomas klausimas iškart atsako, jog tokioje situacijoje laimėjusių nebus. Nes tai iki šiol vieninga buvusi šalis, kurią suskaldė jos valdantieji, apgavę vieną pusę, tuo tarpu kita pusė užsimerkti ir nematyti nesutiko.

Tokiu atveju nugalėtojų nebūna, ir panašu, kad su laiku mes visi tuo įsitikinsime matydami griūnant Amerikos autoritetą ir galią.

Mes tą matome jau šiandien – galingiausia pasaulio valstybė ateinančio prezidento inauguracijos metu apginkluoja iki dantų visą sostinę Vašingtoną siekdama apsiginti nuo nuosavų piliečių, kurių neabejotinai bijo…

Bet žinote ką – jos nueinantis prezidentas Donaldas Trampas, neskaitant savo kai kurių ekscentriškų savybių ir tiesmukiškumo, yra tikras išdidus tradicionalistas, ir jis parodė pasauliui, kaip reikia kovoti už savo idėją – be baimės, oriai ir iki galo.

Tai buvo mano kaip ir atsisveikinimas su Trampo epocha, kai aš tikėjau, jog jam laimėjus antruosius rinkimus kažkas ims keistis ir pas mus, Lietuvoje. Bet – jis parodė kelią ir būdą: atvirai, drąsiai ir nesitraukiant.

Daryti tai, kas būtina, ir tebūnie, kas bus. Jį pasmerkė visas pasaulis, bet jis išėjo aukštai iškelta galva. Reiškiu jam pagarbą.