Šalis, kurioje gyvename

Dalia Kairiūkštienė. Neeilinis renginys Filadelfijoje

Written by Redakcija · 2 min read

 Gegužės pradžioje Filadelfijos Lietuvių namuose įvyko neeilinis renginys – madu šou “Gyvenimo spalvos”. Šis renginys išsiliejo į gražią, spalvingą šventę, visiems palikusią didelį įspūdį.

Gražiai papuoštoje salėje, prie baltomis staltiesėmis apdengtų stalų su skoningai patiektais užkandžiais, atitinkamai pasipuošusiai ir pasitempusiai publikai buvo pristatytos net kelios rūbų kolekcijos.  

Dizainerė Alina Zdanytė iš Baltimorės parodė savo siūtus lietuvių tautinius rūbus vyrams, moterims ir vaikams. Podiumu vienas po kito, poromis ir šeimomis ėjo modeliai, pasipuošę rūbais, būdingais žemaičių, aukštaičių ir dzūkų regionams.

Erika Mateliūnienė iš Filadelfijos publiką pamalonino savo sukurtais išeigai skirtais rūbais šeimai. Kolekciją dizainerė pavadino “Svajonių link”. Minkšti, sunkoki santūrių achromatinių spalvų audiniai  ir kaip kontrastas jiems – lengvos baltos permatomos “plazdančios” medžiagos akcentai išties  sudarė nerealų, svajonių, polėkio įspūdį.  Įspūdį stiprino to paties dizaino rūbų ansambliai, sukurti ir mamai, ir dukrai. 

Dizainerė  Audronė Survilienė iš Čikagos pademonstravo rūbus moterims ir merginoms. Podiumu žengė proginėmis suknelėmis pasipuošusios manekenės. Dizainerės “Gyvenimo banga” rinkinyje vyravo balta ir šviesios pastelinės spalvos. Suknelės, pasiūtos iš lengvų, ažūrinių, plaukiančių audinių, išraiškingo silueto, buvo kartu ir puošnios, ir elegantiškai kuklios. 

Yuliya Kalbyka, baltarusė iš Čikagos, pristatė – spėkite ką? – ogi savo sukurtus šiuolaikinius  baltarusių tautinius rūbus moterims! Kolekciją Charaunica (“Kerėtoja”), sudarė ryškių mėlynos, raudonos bei baltos spalvų midi suknelės, skoningai išsiuvinėtos būdingais tautinių raštų motyvais. Tokia suknele galima pasipuošti, einant į svečius ar į miestą. 

Ant podiumo žengė modeliai, moterys ir vyrai, su sportiniais kostiumais – dizainerės Vėjos Kazlas iš Masačusetso valstijos sukurtais rūbais aktyviam poilsiui. Rūbais, pasiūtais iš šiuolaikinių geriausios kokybės sintetinių audinių, aptemptais, patogiais, išryskinančiais kūno formas. Santūriu pastelinių spalvų, skoningais. Tokių nerasite parduotuvėse! 

Ukrainietės autorės Mariyja Sasha ir Zoryana Marynovitz parode savo moteriškų rūbų kolekciją.  Minkšti, sunkūs natūralaus pluošto spalvingi audiniai (visi iš antrinių žaliavų)  išbuvo papuošti dar spalvingesniais stambiais stilizuotais gėlių: aguonų, saulegrąžų, –  motyvais. Niūrias nūdienos karo realijas priminė modelių dėvimos neperšaunamos liemenės. 

Madu šou buvo rodomi ir aksesuarai. Vaida Matiukaitė, dizainerė iš Lietuvos, pristatė savo kurtas odines rankų darbo rankines, o Kristina Tuzinaitė iš Pietų Karolinos  – apyrankių kolekciją. K.Tuzinaite papuošalus kuria iš mažyčių karoliukų baltų simbolikos motyvais. Raštai jos kūriniuose reiškia gerovę, sveikatą ir laimę. 

Spalvų ir judesio, ir kitokio, pietietiško, kolorito įnešė Shota Rustavelli gruzinų kultūros centro šokėjai, vadovaujami Tamaros Mikadzės. Per visą vakarą jaunuoliai pašoko keletą gruzinų liaudies šokių. Žiūrovus sužavėjo ir dinamiški jaunuolių šokiai, ir jų spalvingi kostiumai. 

Publikos akį pamalonino ir programą užbaigė  Meredith Klein vadovaujamos grupės pašokti aistringi Argentinos tango. 

Renginį vedė Dalia Mažeika ir Dainius Balis.

Po madų šou vyko mugė, kurioje norintieji turėjo galimybę įsigyti patikusį  rūbą, rankinę ar apyrankę, taip pat paveikslą, kurį viso renginio metu salėje tapė dailininkė Elena Mykolaitis iš Niujorko.  

Madu šou rėmė Lietuvių fondas, JAV lietuvių bendruomenė, Irina Melikova-Health -Insurance-Medicare, Skin Studio by Eglė, Legacy Service Home Improvement,  GTC Transportation, Tadas Insurance Group, GAMA Group Holdings, Archstone Realty ir PASAD Windows/Roofing/Siding/ Kitchens. 

 Renginį organizavo damos iš lietuvių moterų klubo (Lithuanian Ladies Club) su Karina Šivokas Ir Erika Mateliūniene priešakyje. Daug prisidėjo klubo narės A.Urbonienė, A.Gordon, R.Vaitkevičienė, I.Kalasauskas, V.Baibokaitė, M.Petronytė ir E.Vasiliauskaitė. Prisidėjo ir vyrai.  Daug darbo įdėjo D.Mateliūnas, T.Brusokas, V.Mačiulis, V.Maciūnas ir V.Anušauskas.

Visas pelnas, gautas iš renginio, buvo skirtas Filadelfijos lietuvių namams. Vien už po šou aukcione parduotą E. Mykolaitis paveikslą į Lietuvių namu kasą įplaukė $600. 

Organizatorės dėkoja visiems rėmėjams, šventės dalyviams, modeliams, ir vedėjams, ir jėgų ir laiko negailėjusiems pagalbininkams už pavykusią šventę. Dėkojame ir gausiai susirinkusiems žiūrovams už pripažinimą, palaikymą ir plojimus.