Šalis, kurioje gyvename

Florida priėmė įstatymą, numatantį mirties bausmę pedofilams

Written by Redakcija · 2 min read
Įstatymų leidėjai tikisi, kad tai paskatins JAV Aukščiausiąjį Teismą panaikinti sprendimą, kuriuo buvo uždrausta mirties bausmė.


laikmetis.lt
Antradienį Floridos Senatas priėmė įstatymo projektą, pagal kurį būtų galima skirti mirties bausmę asmenims, seksualiai prievartaujantiems jaunesnius nei 12 metų vaikus, ir perdavė šį sprendimą pasirašyti gubernatoriui Ronui DeSantisui.
Įstatymų leidėjai tikisi, kad įstatymo projektas (HB 1297) galiausiai paskatins JAV Aukščiausiąjį Teismą panaikinti 2008 m. sprendimą, kuriuo buvo uždrausta mirties bausmė asmenims, prievartaujantiems vaikus. Praėjusią savaitę įstatymo projektą priėmė valstijos Atstovų Rūmai.
Senato mažumos lyderė Lauren Book, kuri vaikystėje patyrė seksualinę prievartą, antradienio vakarą prašė senatorių balsuoti už įstatymo projektą. Ji sakė, kad seksualiai vaikus išnaudojantys asmenys „ne veltui vadinami grobuonimis, nes jie persekioja ir medžioja savo auką“.
„Šiam nusikaltimui (aukoms) nėra senaties termino“, – sakė L. Book. „Nėra pabaigos. Tai visada su mumis.“
Senatas balsavo 34-5 už įstatymo projekto priėmimą, Atstovų Rūmai 95-14 balsais pritarė įstatymo projektui, kurį DeSantis turėtų pasirašyti.

Įstatymo projekto rėmėjai atvirai išreiškė viltį, kad šis įstatymas taps priemone, padėsiančia pasiekti, kad JAV Aukščiausiasis Teismas ir Floridos Aukščiausiasis Teismas persvarstytų teisinius precedentus, dėl kurių šiuo metu prievartautojams neleidžiama įvykdyti mirties bausmės.
Šiek tiek neįprastai įstatymo projekte konkrečiai nurodoma, kad įstatymų leidėjas mano, jog 1981 m. Floridos Aukščiausiojo Teismo sprendimas ir 2008 m. JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimas byloje, žinomoje kaip Kennedy prieš Luizianą, buvo „neteisingai priimti“.
Senato įstatymo projekto rėmėjas Džonatanas Martinas, Fort Majerso respublikonas, buvęs prokuroras, atkreipė dėmesį į tai, kad Floridos Aukščiausiasis Teismas ir JAV Aukščiausiasis Teismas po pastarųjų metų paskyrimų tapo konservatyvesni.
„Turime visiškai kitokią (JAV) Aukščiausiojo Teismo sudėtį“, – senatoriams sakė Martinas. „Floridos Aukščiausiasis Teismas yra visiškai kitokios sudėties nei tada, kai buvo priimtas sprendimas byloje Kennedy prieš Luizianą. Žinau, kad visi šiame kambaryje tikisi, jog niekas nebus nuteistas mirties bausme už šį nusikaltimą. Nes jei kas nors bus nuteistas mirties bausme už šį nusikaltimą, tai reiškia, kad buvo išprievartautas vargšas nekaltas vaikas.“
Pagal įstatymo projektą kaltinamiesiems mirties bausmės galėtų būti skiriamos remiantis bent aštuonių iš 12 prisiekusiųjų rekomendacijomis. Teisėjai savo nuožiūra galėtų skirti mirties bausmę arba nuteisti kaltinamuosius kalėti iki gyvos galvos. Jei mirties bausmę rekomenduotų mažiau nei aštuoni prisiekusieji, kaltinamiesiems būtų skiriama bausmė iki gyvos galvos.
Šiuo metu, kad teisėjai galėtų skirti mirties bausmę nužudymo bylose, reikalaujama vienbalsių prisiekusiųjų rekomendacijų. Tačiau įstatymų leidėjai taip pat yra priėmę įstatymo projektą, pagal kurį mirties bausmę nužudymo bylose būtų galima skirti rekomendavus aštuoniems iš dvylikos prisiekusiųjų. Tikimasi, kad DeSantis pasirašys ir šį įstatymo projektą.
Mirties bausmės įstatymų projektai turėtų įtakos vadinamajam bylų nuosprendžių priėmimo etapui. Prisiekusieji vis tiek turėtų vienbalsiai pripažinti kaltinamuosius kaltais dėl nusikaltimų ir tik tada prasidėtų bausmės skyrimo etapas.
Osgood, antradienį balsavusi vienu iš balsavusiųjų prieš, apibūdino vaikų prievartavimo įstatymo projektą kaip „keblią situaciją“.
„Myliu vaikus ir padarysiu viską, kad juos apsaugočiau“, – sakė Osgood. „Tačiau aš kovoju dėl tikėjimo perspektyvos. Jei tikiu, kad Dievas gali atpirkti ir išgelbėti bet kurį žmogų, kaip galiu pritarti tam, kad kažkam būtų skirta mirties bausmė? Ir aš kalbu tik apie save. Tai mano kova. Tai mano iššūkis.“
Tačiau senatorius Jasonas Pizzo, buvęs prokuroras, sakė, kad žmonių, kurie seksualiai išnaudoja vaikus, negalima reabilituoti.
„Nėra nieko bjauresnio už vaiko lietimą ir prievartavimą, – sakė J. Pizzo.
pozicija.org