Šalis, kurioje gyvename

JAV prezidentas B. Obama Čikagoje pristatė siūlomą imigracijos reformą

Written by admin · 34 sec read

  Šių metų lapkričio 25 d. LR generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas dalyvavo susitikime su JAV prezidentu Barack Obama. Prezidentas Čikagos etninių bendruomenių atstovams pristatė savo siūlomą imigracinę reformą. 

Susitikimo vieta – Amerikos lenkų kultūros centras „Copernicus Center“ – buvo pasirinkta siekiant pabrėžti, jog reforma nėra skirta vien Pietų Amerikos tautybių imigrantams, kurių bendruomenė didžiausia, bet aktuali ir  daugelio kitų tautybių diasporoms. Prezidentas B. Obama savo poziciją argumentuoja: „mes esame ir visuomet būsime imigrantų šalis“, o taip pat grindžia potencialia ženklia ekonomine nauda valstybei.  
JAV prezidento B. Obamos siūlomos imigracinių įstatymų pataisos suteiktų galimybę teisėtai šalyje gyventi asmenims, turintiems vaikų, kurie yra JAV piliečiai, gyvenantiems šalyje ilgiau nei penkerius metus ir nepažeidusiems kitų valstybės įstatymų. Asmenys, norintys pasinaudoti šia teise, taip pat turėtų susimokėti visus privalomus mokesčius už per gyvenimo JAV laikotarpį gautas pajamas. Manoma, kad tokių asmenų būtų daugiau nei 4 milijonai.