Šalis, kurioje gyvename

JAV Šokių šventės dalyviai dalyvaus akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį”

Written by Redakcija · 1 min read

Baltimore Tautgiesm  Tautiška giesmė ir vėl suburs lietuvaičius kartu! Šiais metais liepos 4 d. 10 val. Inner Harbour pakrantėje, Baltimorėje, jau aštuntus metus iš eilės tęsime tradiciją ir himnais vieningai pasveikinsime tėvynę Lietuvą ir Jungtines Amerikos Valstijas. Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Čikagoje, bendradarbiaudamas su Šokių šventės organizaciniu komitetu, maloniai kviečia visus  šventės dalyvius ir svečius prisijungti prie šio neeilinio renginio ir sujungti savo balsus Tautiškai giesmei atlikti.

pupa visi45  Himno giedojimas Inner Harbour pakrantėje vyks aplinkiniams netikėtu “Flashmob” principu, kuomet susirinkę lietuvaičiai gavę ženklą išskleis trispalves ir griausmingai užgiedos „Lietuva, tėvyne mūsų…“ Taip pat akcijos metu sveikinant Nepriklausomybės dienos proga  bus giedamas ir JAV himnas. Ši šventė vyks gausiai turistų lankomoje, istorinėje pakrantėje Inner Harbour (aikštėje, esančioje šalia Calvert ir Pratt gatvių sankirtos). Joje planuoja dalyvauti ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kultūros ministras Šarūnas Birutis ir kiti valstybės pareigūnai.

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“, užgimusi 2009 m., minint Lietuvos tūkstantmetį, jau tapo unikalia tradicija, kuri, palaikoma aktyvių lietuvių, telkia tautos patriotiškumą Lietuvoje ir išeivijoje. Tai yra gyvas įrodymas, jog ir nedidelė šalis geba daryti didžius dalykus ir būti be galo vieninga. Ši nuostabi akcija, rengiama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, paskatino žmones giedoti Lietuvos himną daugiau nei pusšimtyje pasaulio šalių, tarp jų ir lietuvaičius Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pernai Čikagoje šis renginys sulaukė didžiulio Dainų šventės dalyvių dėmesio ir himnas buvo giedamas dangoraižių apsuptyje daugiau nei 400 choristų bei kitų svečių . Manoma, jog 2015m. Čikagoje Tautiška giesme savo tėvynę pasveikino apie bent pora tūkstančių lietuvių. Šįmet ir vėl tikimasi sulaukti kuo daugiau patriotiškai nusiteikusių ir tautiniais motyvais bei vėliavos spalvomis pasipuošusių tautiečių. Visi kartu padarykime šių metų akciją pačia gausiausia išeivijoje!

Baltimore TautgiesmZemel.jpg Po Tautinės giesmės akcijos Lietuvos ambasada Vašingtone maloniai kviečia dalyvauti 13 val. joje vyksiančiame XV Lietuvių tautinių šokių šventės dalyvių ir JAV Lietuvių bendruomenės narių susitikime, kur Seimo Pirmininkė atidarys Prezidentui Kaziui Griniui skirtą parodą.  Pageidaujantys dalyvauti renginyje ambasadoje daugiau informacijos gali rasti adresu https://usa.mfa.lt/usa/lt/.

Nuotraukose 2015 m. himno giedojimo Čikagoje prie „Pupos“ akimirkos (fot. S. Ščedrina, „Studio Light Inc“)

Generalinio konsulato Čikagoje informacija