Šalis, kurioje gyvename

JTO simuliacijų konferencijos dalyviai lankėsi Lietuvos generaliniame konsulate Čikagoje

Written by Redakcija · 45 sec read

amun-dalyv-ii   Š. m. lapkričio 18 d. nacionalinės JAV JTO simuliacijų konferencijos „American Model United Nations“ (AMUN) dalyviai, renginyje dalyvaujantys kaip Lietuvos atstovai, apsilankė LR generaliniame konsulate Čikagoje, kur susitiko su jo vadovu Marijumi Gudynu bei kalbėjosi apie Lietuvą ir dabartinę geopolitinę situaciją regione.

a-kerr-kalba-s-kazimieraitiene  Indianapolyje esančio Ivy Tech Community College studentų grupei M. Gudynas trumpai pristatė Lietuvos istoriją, daugiausia dėmesio skirdamas XX a. bei pastarųjų metų įvykiams. Taip pat daug dėmesio buvo skirta dabartinei geopolitinei situacijai ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje bei visame pasaulyje, kalbama apie demokratinių vertybių reikšmę bei jų puoselėjimo ir gynybos svarbą. Vėliau buvo kalbama apie Lietuvos pozicijas Jungtinėse Tautose svarstomais klausimais: branduolinės proliferacijos, žurnalistų saugumo ir pabėgėlių temomis. Studentams taip pat buvo įdomu daugiau sužinoti apie lietuviškas tradicijas, krepšinį ir galimybes studijuoti Lietuvoje.

Čikagoje reziduojantys Lietuvos diplomatai jau keletą metų iš eilės dalyvauja simuliacinėse JTO konferencijose ir jų dalyviams pristato Lietuvą, jos istoriją, ekonomiką, kultūrą, esamą politinę situaciją, daugiausia dėmesio skirdami savo pasirinktai sferai ar aktualiai temai. AMUN konferencija rengiama kasmet nuo 1989 m. šiais metais vyksta Čikagoje, kur laukiama apie 1400 vyresniųjų klasių moksleivių, studentų ir jaunųjų profesionalų ne tik iš JAV, bet ir viso pasaulio.

Generalinio konsulato Čikagoje informacija