Šalis, kurioje gyvename

Jungtinėse Valstijose suabejota ​​psichine prezidento Džo Baideno būsena

Written by Redakcija · 58 sec read

JAV paskelbtas atviras laiškas, kuriame 124 amerikiečių atsargos generolai išreiškė abejones – ar JAV ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado prezidento Džo Baideno (Joe Biden) psichinė ir fizinė būklė leidžia jam priimti racionalius sprendimus Nacionalinio saugumo srityje (žurnalas  „Flag Officers 4 America“). „Negalima ignoruoti psichinės ir fizinės vyriausiojo vado būklės“, – sakoma kreipimesi. -Jis turi sugebėti priimti greitus ir tikslius sprendimus nacionalinio saugumo klausimais, susijusiais su gyvybe ir sveikata, bet kur ir bet kuriuo paros metu.Neseniai demokratų priimti sprendimai susiję su prieigos prie branduolinio arsenalo procedūromis siunčia pavojingą signalą nacionaliniam saugumui, iškeldami klausimą, kas prisiims atsakomybę“.

Šiandien, pasak laiško autorių, JAVgręsia rimčiausias pavojus per visą jos istoriją. Amerikos piliečiai yra priversti kovoti „dėl išlikimo konstitucinėje respublikoje“ tuo metu, kai Baideno administracija pradeda „plataus masto puolimą“ prieš Amerikos piliečių konstitucines teises.

Atsargos generolai pabrėžia, kad Bidenas, apeidamas Kongresą, „diktatoriškai“ pasirašė virš 50 dekretų, tuo pačiu panaikindamas kai kuriuos ankstesnio valstybės vadovo Donaldo Trampo (Donald Trump) potvarkius.

Laiško autoriai kritikavo  Baideno bandymus įvesti totalią gyventojų veiksmų kontrolę, minėdami griežtą izoliaciją (lockdown), mokyklų ir verslų uždarymą, taip pat politinę cenzūrą. „Šalies piliečiai turi pareikalauti finansiškai atsakingo valdymo, kuris atsižvelgtų į visų amerikiečių, ypač viduriniosios klasės atstovų interesus, o ne į kažkokius ypatingus interesus ar ekstremistų grupes“, – sakė įtakingi JAV kariuomenės atsargos kariškiai.

Laiško pabaigoje buvę amerikiečių generolai suabejojo ​​praėjusių prezidento rinkimų, kurių rezultate Baidenas atėjo į valdžią, teisėtumu. Pasak dokumento autorių, balsavimo rezultatai galėjo būti suklastoti.