Šalis, kurioje gyvename

Lietuvos ambasadorius JAV stebėjo lietuvos karių dalyvavimą Pensilvanijoje vyksiančiose pratybose „Budri sargyba 2014“

Written by admin · 44 sec read

   Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis ir gynybos atašė plk. Juozas Kačergius gegužės 13 d. lankėsi Pensilvanijos nacionalinės gvardijos organizuotose pratybose „Budri sargyba 2014“ (Vigilant Guard 2014).  

 Lietuvos atstovai stebėjo, kaip pratybų dalyviai tobulina savo veiksmus valdant nelaimes ir katastrofas bei šalinant jų pasekmes.

Pirmą kartą pratybose atsirado ir nauja dimensija – tai kibernetinė erdvė, kur pratybų dalyviai mokomi dirbti esant sutrikimams ryšio sistemose bei tinkluose, kas labai sunkina bendrų veiksmų koordinavimą.

Pratybos Pensilvanijoje iš kitų pratybų išsiskiria savo dydžiu – vienu metu dalyvauja virš 2500 karių bei civilių pareigūnų iš daugiau kaip 20 Pensilvanijos valstijos agentūrų.

Jose taip pat dalyvauja aštuoni Lietuvos kariuomenės bei civilinių institucijų atstovai.

Pratybos „Budri sargyba 2014“ – tai vienas iš daugiau nei 300 bendrų karinių renginių per pastaruosius 20 metų, surengtų pagal Valstijų partnerystės programą tarp Lietuvos ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos.

Valstijų partnerystės programa, pradėta 1993 m., kuomet Lietuvos teritorijoje vis dar buvo rusų kariuomenė, suteikia galimybes Lietuvos ir Pensilvanijos kariškiams ir statutiniams tarnautojams dalintis patirtimi ir stiprinti darbinius ryšius.

Nuotraukoje (iš kairės): Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos vadas generolas majoras W. Craig, Lietuvos ambasadorius JAV Ž.Pavilionis, lietuvių kilmės pulkininkas M. O’Hanlon ir JAV Kongreso narys C. Dent