Šalis, kurioje gyvename

Lietuvos pirmininkavimo ES pristatymas Vašingtone

Written by admin · 1 min read

Lietuvos pirmininkavimo ES pristatyme Vašingtone akcentuota transatlantinės prekybos sutarties svarba JAV ir Europos ateičiai

  Lietuvos ambasada JAV liepos 18 dieną Vašingtone surengė reikšmingą Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pristatymo renginį vienos svarbiausių tiek Lietuvos, tiek visos Europos Sąjungos partnerių JAV sostinėje.

 

Į ambasados kartu su asocijuota verslo organizacija JAV prekybos rūmai ir analitiniu centru „Transatlantinis politikos tinklas“ surengtą iškilmingą pirmininkavimo pristatymo vakarą susirinko daugiau nei 350 svečių iš JAV Kongreso, Komercijos ir Valstybės departamentų, amerikiečių verslininkų, Vašingtone reziduojančių diplomatų ir čia viešinčių Europos Parlamento narių.

„Šiandien kartu su Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pradžia švenčiame ir istorinių derybų dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų sutarties tarp JAV ir ES pradžią. Tikimės, kad pajėgsime sukurti patį moderniausią, liberaliausią ir demokratiškiausią prekybos bloką pasaulyje ir džiaugiamės, kad verslo bendruomenė aktyviai remia šį transatlantinį suartėjimą“, – renginyje sakė Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis.

Pasak jo, Lietuvos ekonomika yra itin atvira ir suinteresuota tarptautinio bendradarbiavimo plėtra, kuriam palankias sąlygas sudaro patogi šalies geografinė padėtis, puiki transporto infrastruktūra ir išsilavinę darbuotojai.

Pasveikinęs pirmą Lietuvos pirmininkavimo dieną prie ES šeimos prisijungusią Kroatiją, Ž. Pavilionis pabrėžė būtinybę užtikrinti veiksmingą „atvirų durų“ politikos tąsą eurointegracines reformas gebančioms vykdyti šalims. Jis teigė tikįs, jog lapkritį Vilniuje rengiamas ES ir Rytų partnerystės šalių valdovų susitikimas duos konkrečių rezultatų Rytų partnerėms suartėjant su Europa.

Vakaro metu Lietuvą pirmininkavimo proga sveikino ir naujosios Transatlantinės prekybos ir investicijų sutarties pasirašymo būtinybę taip pat akcentavo JAV prekybos rūmų, ES delegacijos Vašingtone vadovai, JAV valdžios institucijų ir Europos Parlamento nariai.

1912 metais įsteigtus Prekybos rūmus vienija apie 300 tūkst. tiesioginių narių bei verslo subjektų ir net 3 mln. asocijuotų narių.

 https://usa.mfa.lt/ambUSAreal/m/m_images/wfiles/iLXN4VS4W.jpg